22 januari 2015 om 13:29
< 1 min lezen

PvdA wil meer aandacht homoseksualiteit in onderwijs

(Novum) - De PvdA is bezorgd over de afwijzende houding van homoseksualiteit in conservatief-religieuze kring. Volgens Tweede Kamerlid Keklik Yücel moet er meer gedaan worden om de acceptatie van homo's te verbeteren bij moslims en strenggelovige protestanten. Een belangrijke taak ziet de partij hierin weggelegd voor scholen. Op initiatief van Yücel gaat de Tweede Kamer een hoorzitting houden over het onderwerp.

Yücel noemt het schokkend dat volgens onderzoek van het Sociaal en Cultureel Planbureau negen procent van de homoseksuele jongeren ooit overwogen heeft een einde aan zijn leven te maken. Bij heterojongeren is dat twee procent.

“Hieruit blijkt dat er veel meer aandacht moet komen voor hoe er met seksuele diversiteit wordt omgegaan binnen het onderwijs. Iedere jongere moet zich kunnen ontwikkelen in een klimaat van vrijheid en gelijkwaardigheid. We mogen ons er niet bij neerleggen dat hun geaardheid door onbegrip zoveel jongeren tot diepe wanhoop drijft.”

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Basisonderwijs

    Staphorsters kunnen vanaf januari 2026 ondersteuning aanvragen voor schoolspullen

    24 december 2025 om 15:55
    • Basisonderwijs

    Gymdocenten lopen risico op gehoorschade door al het lawaai in de sporthal

    24 december 2025 om 15:00

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant