Philipp Blom
Philipp Blom (Hamburg, 1970) is een gepromoveerd historicus die uitstekend in staat is wetenschappelijke inzichten naar een breed publiek te vertalen. In zijn gelauwerde boek Die Welt aus den Angeln (Wat op het spel staat) behandelt Blom twee grote en actuele onderwerpen: digitalisering en klimaatverandering. In de huidige tijd, zegt Blom, is het mogelijk dat door de klimaatverandering de grenzen van het gebied, waar langdurige droogte heerst, vanaf de evenaar honderden kilometers noordwaarts opschuiven. Miljoenen mensen kunnen dan op drift raken. Wat is het antwoord van de (internationale) politiek?
Titia de Lange
Prof. dr. De Lange (Rotterdam, 1955) is directeur van het Anderson Center for Cancer Research, en hoofd van het Laboratory Cell Biology and Genetics aan Rockefeller University. De Lange heeft bijzonder grensverleggend wetenschappelijk werk verricht op het terrein van de verouderingsbiologie. De Lange’s belangrijke en originele ontdekkingen zullen grote implicaties hebben voor de gezondheidszorg. Ze hebben geleid tot fundamenteel inzicht in hoe cellen na elke celdeling in staat zijn om hun genoom op een intacte manier over te dragen aan dochtercellen.
Uitreiking
De uitreiking van de twee RUG-eredoctoraten vindt plaats tijdens een academische plechtigheid in de Martinikerk op vrijdagmiddag 14 juni 2019, in aanwezigheid van de besturen van de gemeente Groningen, provincie Groningen, Hanzehogeschool Groningen en UMCG, en vele anderen.
Door: Nationale Onderwijsgids