Sociale onveiligheid dwong vier medewerkers Universiteit Twente tot ontslag
16 juli 2025 om 13:29
< 1 min lezen

Sociale onveiligheid dwong vier medewerkers Universiteit Twente tot ontslag

In collegejaar 2023-2024 hebben vier medewerkers van de Universiteit Twente (UT) ontslag genomen. Hun opzegreden: sociale onveiligheid dat niet opgelost kon worden met bemiddeling. Vertrouwenspersonen van de UT kregen in dit jaar in totaal 35 meldingen over sociale onveiligheid. Dit meldt Oost. 

Van de 35 meldingen over onder meer seksuele intimidatie, culturele verschillen, verstoorde werkrelaties of begeleiding bij promotie, kon de helft worden opgelost met behulp van bemiddeling. Bemiddelaars wisten bij acht zaken geen oplossing te vinden, maar gingen medewerkers gewoon door met hun werk. “Na gesprekken en bemiddeling kan het zijn dat er  begrip is voor de situatie”, legt een woordvoerder van de universiteit uit.

Privacy

Vier andere medewerkers stapten echter op, vrijwillig of gedwongen. Wat er zich precies heeft afgespeeld bij deze mensen is niet duidelijk en gaat de UT uit privacyoverwegingen ook niet verder op in.

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Gebouw Universiteit Utrecht flink beschadigd na bezetting pro-Palestina demonstranten

    Gisteren om 11:45
    • Universiteit

    Nederlandse studenten zijn ruimdenkender als ze samen studeren met buitenlandse studenten

    Gisteren om 09:35

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant