Sneeker scholieren niet bang voor hitte, fietsen en rennen een duatlon

Het wordt de aankomende dagen zomers warm. Daarom heeft het RIVM het Nationaal Hitteplan ingesteld. Maar een middelbare school in Sneek liet zich maandag 30 juni niet kennen en liet de scholieren ‘gewoon’ sporten. Dat meldt Omroep Friesland.

Het Bogerman College in Sneek had maandagochtend en -middag een duatlon op het programma staan. De scholieren moesten in natuurgebied De Potten twee rondjes van drie kilometer hardlopen en daarna nog zestien kilometer fietsen. Dat deden zij voor het goede doel.

'Warmte viel best mee' 

Docent Sjoerd Hiemstra liet weten dat er zeker is gekeken of de duatlon wel door kon gaan, maar omdat er een klein windje stond, viel het met de warmte die maandag nog wel mee. De scholieren kregen te horen dat ze rustig aan moesten doen, goed moesten drinken en vooral blijven smeren.

Scholieren werden goed in de gaten gehouden 

Schoolpersoneel stond bij de stempelposten verspreid over de route. Ook werden de scholieren goed in de gaten gehouden door een mobiel team. Aan het einde van de duatlon kregen de scholieren een ijsje, limonade en mochten ze nog een sprong nemen in het koele water.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk