
Urk Seafood is bezig met het opzetten van een hbo-opleiding op Urk. Volgens Rein Brands van Urk Seafood zijn er meer hbo’ers nodig in de visverwerkende industrie. Dat meldt Omroep Flevoland.
Met Aeres in Dronten is Urk Seafood in gesprek gegaan om een associate degree naar Urk te halen. “Of om erbij aan te sluiten.” Een associate degree is een hbo-opleiding van twee jaar. Deze opleiding is te combineren met een vaste baan.
Verschillende mbo-opleidingen
Urk Seafood Academy biedt nu samen met Firda Urk verschillende mbo-opleidingen aan. Onder professionele begeleiding kunnen werknemers in de visindustrie zich verder ontwikkelen in het vakgebied. Maar alleen met mbo’ers kom je er in de vissector niet meer mee weg, zo stelt Brands.
Een hbo-opleiding opstarten werd tijdens een informatiebijeenkomst op Urk een aantal weken geleden op tafel gegooid. Jongeren die interesse hebben in een hogere beroepsopleiding zijn er op Urk nog te weinig.
Na de zomer volgt nog een gesprek
Hoe de opleiding er precies uit gaat zien en of studenten de opleiding in Dronten of op Urk gaan volgen, is op dit moment nog niet bekend. Aeres Hogeschool en Urk Seafood gaan na de zomer nog een keer met elkaar hierover in gesprek.
Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk