
ALMELO - De leraar Nederlands van scholengemeenschap Pius X in Almelo, die afgelopen jaar het Groot Almelo's Dictee heeft samengesteld, heeft woensdag negen fouten gemaakt in het Groot Dictee der Nederlandsche Taal. Dat meldt de Twentsche Courant Tubantia.
Alfons Lipman deed het met negen fouten beter dan het gemiddelde van dertien fouten. Zijn score was echter niet voldoende voor een plek bij de beste drie.
Zijn leerlingen adviseert Lipman doorgaans om bij het maken van een dictee hun eerste ingeving te volgen, maar zelf hield hij zich niet aan die regel. Er waren ook woorden die Lipman niet kende, zoals natiestaat, waar de docent 'nazistaat' van maakte.
De schrijver Arnon Grunberg was dit jaar de samensteller van het Groot Dictee der Nederlandsche Taal.
© Nationale Onderwijsgids