Het nieuwe schooljaar was nog maar net beginnen voor de reformatorische Boazschool in het Zeeuwse Meliskerke of de leerlingen en docenten kregen verschrikkelijk nieuws te horen. Een van de leerlingen, een 7-jarige jongen, overleed maandag nadat hij was aangevallen door een koe op een kampeerboerderij. De school staat in nauw contact met de GGD om leerlingen en medewerkers van de school op te vangen. Dit meldt RTL Nieuws.
"Het is de tweede schooldag na de zomervakantie. Dat we met elkaar al zo'n groot verdriet moeten verwerken, is een enorme klap", reageerde schooldirecteur Peter Kieviet gisteren op het nieuws. Alle kinderen en ouders zijn op de hoogte gebracht en de school volgt het draaiboek dat is opgesteld voor calamiteiten. De leiding houdt nauw contact met de familie van het jongetje. De naam van de leerling wordt niet bekend gemaakt, uit respect voor de familie.
Het ongeluk gebeurde op een kampeerboerderij waar de jongen woonde. De jongen hielp bij het verplaatsen van de koe toen hij door het dier werd aangevallen. Opgeroepen hulpdiensten konden niets meer voor de jongen doen. Het is onduidelijk waarom de koe de jongen aanviel. Dat een koe agressief wordt en een mens aanvalt is zeer uitzonderlijk, zeggen deskundigen.
Door: Redactie Nationale Onderwijsgids