Scholieren vieren hun examenuitslag via sociale media

Voor eindexamenkandidaten in Nederland is donderdag 12 juni een spannende dag, want zijn ze geslaagd of niet? Blije scholieren delen inmiddels hun video’s en berichten op social media. Dat meldt Hart van Nederland.

Ruim 180.000 scholieren deden dit jaar eindexamen. Onder hen 93.000 vmbo’ers, 53.000 havisten en 37.000 vwo’ers. Hoeveel scholieren er precies zijn geslaagd, word in het najaar bekendgemaakt.

Examen herkansen in het tweede tijdvak 

Scholieren kunnen hun examen herkansen of alsnog maken als ze het eerste tijdvak hebben gemist vanwege ziekte. Dat gebeurt in het tweede tijdvak dat medio juni van start gaat. Op dinsdag 1 juli wordt de uitslag van het tweede tijdvak bekendgemaakt.

Minder examenklachten 

Het Landelijke Aktie Komitee Scholieren (LAKS) ontving dit jaar veel minder examenklachten dan in 2024. Er werden ongeveer 24.000 klachten ingediend, dat is 35 procent minder dan in 2024.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk