
Basisschool DaVinci in Amersfoort sluit per 1 augustus 2025 definitief de deuren, maar het onderwijs aan hoogbegaafde kinderen verdwijnt niet. Twee andere basisscholen in de stad nemen het stokje van de ‘zeer zwakke’ school over. Dit meldt Algemeen Dagblad.
Vanaf het nieuwe schooljaar starten speciale klassen op Het Nieuwe Land in Nieuwland en op Plevier in Liendert. De scholen waarborgen daarmee minimaal vijf jaar onderwijs voor hoogbegaafde leerlingen. Plevier is een school voor speciaal onderwijs en Het Nieuwe Land biedt naast basisonderwijs, ook kinderopvang en buitenschoolse opvang.
'Zeer zwak' en duur
DaVinci kreeg vorig jaar het oordeel ‘zeer zwak’ van de Onderwijsinspectie. Ook vond schoolbestuur Meerkring het financieel onhoudbaar om de school open te houden. Met slechts 53 leerlingen en veel begeleiding liepen de kosten te hoog op. Hoewel het hoogbegaafdenonderwijs nu gered lijkt, zijn niet alle ouders gerust op de toekomst. Sommigen maken zich zorgen over de kennis van hoogbegaafdheid op de nieuwe locaties. Onderwijswethouder Nadya Aboyaakoub-Akkouh (GroenLinks) laat weten dat de gemeente met ouders in gesprek is, vooral over kinderen die nu deels thuiszitten.
Medezeggenschapsraden stemmen voor
Toch is er ook positief nieuws: de medezeggenschapsraden van beide scholen staan achter de plannen om onderwijs te bieden aan hoogbegaafde kinderen. “Het is van groot belang dat er in de regio, ook na de sluiting van DaVinci Eemland, voldoende aanbod blijft bestaan”, aldus het college van bestuur van Meerkring. Het nieuwe aanbod moet beter aansluiten op de verschillende leerbehoeften van deze groep.
Door: Nationale Onderwijsgids / Johanne Levinsky