NOG Vacature Leerkracht - Bolivia

Functietitel:
Leerkracht - Bolivia
Online datum:
02-05-2024
Provincie:
Buitenland
Plaats:
Cochabamba - Bolivia
Sector:
Basisonderwijs
Dienstverband:
Tijdelijk met uitzicht op vast
Soort vacature:
Parttime
Opleidingsniveau:
PABO
Omschrijving:

Ben je bevoegd leerkracht en wil je een unieke ervaring opdoen in Bolivia? De Nederlandse school in Cochabamba zoekt per half augustus 2024 een enthousiaste leerkracht.

Bij ons kun je een parttime baan op de Nederlandse School voor Taal en Cultuur combineren met andere activiteiten/werkzaamheden. Wil jij het avontuur aangaan en jouw passie voor onderwijs delen op een Nederlandse school in het hart van Bolivia? Sluit je aan bij ons team en maak een verschil in het leven van onze leerlingen, terwijl je zelf een onvergetelijke ervaring beleeft in het prachtige Bolivia.

Ga voor meer informatie naar de site van Stichting NOB of naar onze schoolgids, om alvast de sfeer te proeven.

Voor al je vragen kun je mailen naar nsc@albatros.cnb.net t.a.v. Evert Schipper (voorzitter).

Algemene informatie
Cochabamba is een moderne stad, voorzien van alle westerse gemakken. Het heeft een bruisend uitgaansleven en is speciaal aantrekkelijk door de integratie tussen westerse cultuur en de lokale indiaanse cultuur. De kosten voor levensonderhoud zijn relatief laag. Cochabamba is een veilige stad, zeker vergeleken met andere grote Zuid-Amerikaanse steden. Qua natuurschoon is Bolivia spectaculair.

De Nederlandse school in Cochabamba is opgericht in 1996 en bezit een schat aan lesmateriaal en kennis. Ze is gehuisvest in 2 lokalen van het ´Colegio San Agustín´, één van de meest gerenommeerde scholen van Bolivia en gelegen op een schitterende locatie.

Door de kleinschaligheid van de school heb je hier de mogelijkheid eigen accenten op de manier van lesgeven en organisatie te leggen.

Wat ga je doen?
Je verzorgt Nederlandse taal- en cultuurlessen aan leerlingen met één of twee Nederlandstalige ouders. Daarnaast wordt door de school 4 keer per jaar op een zaterdag een culturele activiteit georganiseerd.

De lessen vinden naschools plaats. Naar verwachting volgen er volgend jaar 11 leerlingen les in Cochabamba, verspreid over 4 dagdelen. Het is dus heel goed mogelijk om deze baan te combineren met bijvoorbeeld online werkzaamheden in Nederland of België.

Wie zoeken wij?
Wij zoeken een gediplomeerde leerkracht met pabo-diploma en/of een bevoegdheid Nederlands (als Tweede Taal).

 • Ervaring met NTC-onderwijs en/of NT2-leerlingen is een pluspunt.
 • Omdat er binnen de groepen veel niveauverschil is met betrekking tot de beheersing van de Nederlandse taal, zoeken we iemand die het lesaanbod gedifferentieerd kan aanbieden.
 • Affiniteit en enthousiasme voor het organiseren van culturele activiteiten voor zowel de Nederlandse als de Belgische gemeenschap.
 • Je bent georganiseerd en kan zelfstandig werken.
 • Je bent nuchter en stressbestendig.
 • Je bent beschikbaar vanaf augustus 2024.
 • Buitenlandervaring, kennis van de Spaanse taal en bereidheid om je enkele jaren in Bolivia te vestigen zijn een pré.

Takenpakket

 • Lesgeven aan kleine groepen, samengesteld uit verschillende leeftijden. Eventueel online les verzorgen. Het aantal groepen en lesdagen per week is afhankelijk van de instroom van nieuwe leerlingen.
 • Kwaliteit van het onderwijs waarborgen. De NTC-leerlijn is hierbij de leidraad.
 • Het maken van rapporten en het houden van voortgangsgesprekken met de ouders
 • Leerlingvolgsysteem bijhouden
 • Toetsen afnemen en registreren (Avi en DIA-taal).
 • Opstellen van het lesrooster in overleg met het bestuur, ouders en team.
 • Inplannen van oudergesprekken.
 • Communicatie met ouders.
 • Wekelijks teamoverleg met je collega in La Paz, en occasionele bestuursvergaderingen.
 • Voorbereiden en organiseren van culturele activiteiten.
 • Gezamenlijk updaten van schoolplan/-gids.
 • Bijhouden van onderwijsontwikkelingen, d.m.v. workshops NOB en contact met vakgenoten.

Wij bieden
Een contract van een jaar met daarna de mogelijkheid tot verlenging. Vergoeding wordt berekend op basis van lesuren en is gerelateerd aan de Boliviaanse levensstandaard. Indien gewenst kunnen we helpen met het regelen van huisvesting en een visum.

Sollicitatieprocedure
Herken je jezelf in het profiel en wil je in gesprek over deze unieke functie? Stuur dan voor 1 mei 2024 je sollicitatiebrief en curriculum naar nsc@albatros.cnb.net.

Gegevens Stichting NOB

Naam instelling:
Stichting NOB
Adres:
Parkweg 20a
Postcode:
2271 AJ
Plaats:
Voorburg
Telefoonnummer:
070 386 66 46
Website:
https://stichtingnob.nl
Provincie:
Zuid-Holland
Omschrijving:

Stichting NOB (Nederlands Onderwijs in het Buitenland) is een organisatie die zich al 40 jaar met plezier en enthousiasme inzet voor Nederlandstalig onderwijs aan Nederlandse en Vlaamse kinderen wereldwijd. Met een wereldwijd netwerk van zo'n 180 scholen in meer dan 80 landen zorgen ze ervoor dat kinderen overal ter wereld de mogelijkheid hebben om hun moedertaal te blijven leren en hun culturele identiteit te behouden.

NOB biedt diverse vormen van Nederlandstalig onderwijs aan, afgestemd op de behoeften van de kinderen en de lokale omstandigheden. Dit omvat de mogelijkheid om Nederlandse lessen te volgen op reguliere dagscholen, waarbij ouders één school kiezen waar zowel het reguliere onderwijs als het Nederlandse onderwijs plaatsvindt. Daarnaast zijn er volledig Nederlandse scholen, vergelijkbaar met het onderwijs in Nederland, te vinden in België, Suriname, Curaçao en Aruba (Oranjestad). Deze scholen volgen het reguliere Nederlandse curriculum en bieden ook de mogelijkheid om het onderwijs volledig op afstand (digitaal) te volgen.

Voor gezinnen die internationale scholen verkiezen, biedt NOB ook oplossingen. Nederlandse internationale scholen combineren de Nederlandse taal met een ander curriculum, zoals het International Baccalaureate of het International Primary Curriculum. Hierbij worden naast de Nederlandse taal vaak enkele zaakvakken in het Nederlands onderwezen. Daarnaast bestaan er internationale scholen die Nederlands als vak aanbieden, waarbij leerlingen tijdens schooluren Nederlandse lessen volgen, ook wel bekend als "Dutch Mothertongue" of geïntegreerd NTC-onderwijs.

Voor kinderen die naar Europese scholen gaan, is er ook aandacht voor moedertaalonderwijs en meertaligheid. De Europese scholen, opgericht door de Europese Unie, garanderen dat elk kind les krijgt in zijn of haar moedertaal. Een aantal van deze scholen heeft een Nederlandstalige sectie.

Als er geen fysieke school in de buurt is, biedt NOB verschillende organisaties voor afstandsonderwijs die digitaal kwalitatief onderwijs aanbieden in maar liefst 80 landen.

Alle onderwijsinstellingen die bij NOB zijn aangesloten, staan onder toezicht van de Nederlandse Inspectie van het Onderwijs, waardoor ouders de zekerheid hebben dat het onderwijs voldoet aan de kwaliteitsnormen.

Met hun brede scala aan onderwijsmogelijkheden en het streven naar optimale aansluiting bij het onderwijs in Nederland en Vlaanderen, zorgt Stichting NOB ervoor dat ruim 12.000 leerlingen wereldwijd probleemloos kunnen instromen in het onderwijs bij terugkeer naar hun thuisland. Stichting NOB is daarmee een betrouwbare partner die Nederlandstalig onderwijs wereldwijd toegankelijk maakt en de band tussen Nederland, Vlaanderen en de Nederlandstalige gemeenschappen in het buitenland versterkt.