NOG Vacature Leerkracht bovenbouw - Suriname

Functietitel:
Leerkracht bovenbouw - Suriname
Online datum:
02-04-2024
Provincie:
Buitenland
Plaats:
Paramaribo - Suriname
Sector:
Basisonderwijs
FTE
1,0
Dienstverband:
Tijdelijk met uitzicht op vast
Soort vacature:
Fulltime
Opleidingsniveau:
PABO
Omschrijving:

Basisschool de Cederboom in Suriname zoekt een enthousiaste leerkracht voor de bovenbouw, die in het schooljaar 2024-2025 het team van De Cederboom wil komen versterken.

Algemene informatie
De Cederboom is in oktober 2006 opgericht als Nederlandse particuliere school en is aangesloten bij de stichting NOB (Nederlands Onderwijs in het Buitenland).

De school is de afgelopen jaren gegroeid tot een instelling met meer dan 200 leerlingen. Deze zijn verdeeld over negen (9) groepen, inclusief een peutergroep. Onze leerlingen die het dagonderwijs volgen zijn voornamelijk van Surinaams/Nederlandse afkomst. De Cederboom hanteert het leerstofjaarklassensysteem met homogene groepen.

Het enthousiaste team bestaat uit negen gekwalificeerde pabo- leerkrachten met ruime onderwijservaring. Naast de directeur en het ouderbestuur zijn er ook twee administratieve medewerkers en een conciërge werkzaam, evenals leraarondersteuners.

Op de Cederboom wordt klassikaal onderwijs gegeven volgens het Expliciete Directe Instructie model (EDI). We hechten enorm veel belang aan een positieve benadering van onze leerlingen en streven naar een aangename werksfeer. Onze visie is gericht op het creëren van een vriendelijke omgeving waarin leren als plezierig wordt ervaren.

Elk klaslokaal is uitgerust met airconditioning voor optimaal comfort. Vanaf groep drie (3) maken we gebruik van digiborden en digibordsoftware.

Onze school hanteert lestijden van 7:30 uur tot 13:00 uur. Het Cederboomteam zet zich in vanaf 07:00 uur tot 14:00 uur in een prachtige, tropische omgeving.

Profiel
Wij zoeken iemand die:

 • in het bezit is van een pabo-diploma (NL) of een bachelor in het onderwijs– lager onderwijs (Vlaanderen);
 • ervaring heeft met lesgeven in het primair onderwijs in Nederland;
 • gewend is te differentiëren en die bekwaam kan omgaan met verschillende taalniveaus binnen één groep;
 • zeer zelfstandig kan werken en besluitvaardig is;
 • flexibel is en kan improviseren;
 • creatieve, vernieuwende ideeën heeft;
 • breed inzetbaar is in alle groepen;
 • buitenlandervaring heeft (niet vereist maar is wel een pre).

Omvang functie leerkracht bovenbouw
De functieomvang is 1 FTE (fulltimebaan). De werkweek van een leerkracht, die les geeft in de bovenbouw, bestaat uit:

 • het plannen en evalueren van de eigen verzorgde lessen;
 • het zelfstandig draaien c.q. managen van een eigen klas;
 • het aansturen van de zorgmedewerker, die jou een paar keer in de week ondersteunt met de zwakkere leerlingen in je klas;
 • regelmatig overleg met andere leerkrachten uit de onder-/middenbouw;
 • verdiepen in vernieuwende lesstof en zoeken naar steeds betere manieren om de leerstof over te brengen (uiteraard gebeurt dit alles in het begin onder goede begeleiding van directe collega’s).

Functie (onderwijstaken)
De functie van bovenbouw leerkracht omvat onder andere de onderstaande taken:

 • het voorbereiden van de lessen en deze verzorgen aan een groep in het primair onderwijs.
 • het organiseren van een aantal thematische lesdagen voor alle groepen gezamenlijk zoals kinderboekenweek, Kerstmis, Phagwa en carnaval.
 • het werken met Parnassys en met een nieuw digibord.
 • het zorg dragen voor een plezierige en veilige leeromgeving.
 • op de hoogte blijven van de onderwijsontwikkelingen.
 • het houden van oudergesprekken (met name naar aanleiding van de rapporten die twee keer per jaar verstrekt worden).

Salaris(indicatie)

Het salaris is afgestemd op jouw opleidingsniveau en bevindt zich boven het marktgemiddelde in Suriname.

Aanbod

 • Een jaarcontract voor de periode 1 september 2024 tot en met 31 augustus 2025, met kans op verlenging.
 • Vakantie-uitkering plus kerstgratificatie (beiden ongeveer een netto maandsalaris).
 • Opname in het collectieve verzekeringspakket van de school.
 • Gemaakte kosten i.h.k.v. de visumaanvraag worden na afronding van het eerste jaar deels vergoed.
 • Het bieden van assistentie bij het aanvragen van een werkvergunning en verblijfsvergunning.

Sollicitatieprocedure

Wil je samen met ons deze leuke uitdaging aangaan in Suriname? Stuur dan tot uiterlijk 15 mei 2024 je motivatiebrief en cv naar Prashaand Orie, directeur van Basisschool de Cederboom via het e-mailadres directeur@decederboom.com met een kopie naar administratie@decederboom.com.

Ook voor meer informatie kun je gerust contact opnemen met Prashaand Orie via de onderstaande contactgegevens:

Gegevens Stichting NOB

Naam instelling:
Stichting NOB
Adres:
Parkweg 20a
Postcode:
2271 AJ
Plaats:
Voorburg
Telefoonnummer:
070 386 66 46
Website:
https://stichtingnob.nl
Provincie:
Zuid-Holland
Omschrijving:

Stichting NOB (Nederlands Onderwijs in het Buitenland) is een organisatie die zich al 40 jaar met plezier en enthousiasme inzet voor Nederlandstalig onderwijs aan Nederlandse en Vlaamse kinderen wereldwijd. Met een wereldwijd netwerk van zo'n 180 scholen in meer dan 80 landen zorgen ze ervoor dat kinderen overal ter wereld de mogelijkheid hebben om hun moedertaal te blijven leren en hun culturele identiteit te behouden.

NOB biedt diverse vormen van Nederlandstalig onderwijs aan, afgestemd op de behoeften van de kinderen en de lokale omstandigheden. Dit omvat de mogelijkheid om Nederlandse lessen te volgen op reguliere dagscholen, waarbij ouders één school kiezen waar zowel het reguliere onderwijs als het Nederlandse onderwijs plaatsvindt. Daarnaast zijn er volledig Nederlandse scholen, vergelijkbaar met het onderwijs in Nederland, te vinden in België, Suriname, Curaçao en Aruba (Oranjestad). Deze scholen volgen het reguliere Nederlandse curriculum en bieden ook de mogelijkheid om het onderwijs volledig op afstand (digitaal) te volgen.

Voor gezinnen die internationale scholen verkiezen, biedt NOB ook oplossingen. Nederlandse internationale scholen combineren de Nederlandse taal met een ander curriculum, zoals het International Baccalaureate of het International Primary Curriculum. Hierbij worden naast de Nederlandse taal vaak enkele zaakvakken in het Nederlands onderwezen. Daarnaast bestaan er internationale scholen die Nederlands als vak aanbieden, waarbij leerlingen tijdens schooluren Nederlandse lessen volgen, ook wel bekend als "Dutch Mothertongue" of geïntegreerd NTC-onderwijs.

Voor kinderen die naar Europese scholen gaan, is er ook aandacht voor moedertaalonderwijs en meertaligheid. De Europese scholen, opgericht door de Europese Unie, garanderen dat elk kind les krijgt in zijn of haar moedertaal. Een aantal van deze scholen heeft een Nederlandstalige sectie.

Als er geen fysieke school in de buurt is, biedt NOB verschillende organisaties voor afstandsonderwijs die digitaal kwalitatief onderwijs aanbieden in maar liefst 80 landen.

Alle onderwijsinstellingen die bij NOB zijn aangesloten, staan onder toezicht van de Nederlandse Inspectie van het Onderwijs, waardoor ouders de zekerheid hebben dat het onderwijs voldoet aan de kwaliteitsnormen.

Met hun brede scala aan onderwijsmogelijkheden en het streven naar optimale aansluiting bij het onderwijs in Nederland en Vlaanderen, zorgt Stichting NOB ervoor dat ruim 12.000 leerlingen wereldwijd probleemloos kunnen instromen in het onderwijs bij terugkeer naar hun thuisland. Stichting NOB is daarmee een betrouwbare partner die Nederlandstalig onderwijs wereldwijd toegankelijk maakt en de band tussen Nederland, Vlaanderen en de Nederlandstalige gemeenschappen in het buitenland versterkt.

NOG Topvacatures