6 november 2014 om 15:19
< 1 min lezen

Aardrijkskunde over duurzaamheid

Een meerderheid van de Tweede Kamer vindt dat duurzaamheid meer op de kaart gezet moet worden in het onderwijs. Het aardrijkskundeonderwijs biedt hiervoor veel aanknopingspunten. Duurzaamheid is direct verbonden met de onderwerpen in het aardrijkskundeonderwijs zoals klimaat, water, energie- en grondstoffen, de leefbare stad, arm-rijk, voedselvoorziening en mobiliteit. Dit meldt het Koninklijk Nederland Aardrijkskundig Genootschap (KNAG). 

Op dinsdag nam de Tweede Kamer een motie van de Partij voor de Dieren aan over duurzaamheid in het onderwijs. Daarmee is besloten dat duurzaamheid in het lespakket opgenomen moet worden. Hoe dat precies gedaan moet worden, wordt nog onderzocht. Het Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap vindt echter dat het vak aardrijkskunde zich hier uitstekend voor leent. Volgens de Knag staat de relatie mens – natuur centraal bij het vak. 

Vrijdag 7 november komen 1.000 aardrijkskundedocenten bij elkaar in Schouwburg Almere voor kennisuitwisseling en nascholing over het thema ‘Duurzame leefomgeving’. Dit gebeurt tijdens de Onderwijsdag van het Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Genootschap, landelijk een van de grootste onderwijsbijeenkomsten voor een afzonderlijk schoolvak.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Achtstegroepers niet meer automatisch toegelaten tot favoriete middelbare school

    Gisteren om 15:32
    • Basisonderwijs

    Hoe kunnen alle leerlingen van basisschool Sint Jozef van lezen houden?

    Gisteren om 14:10

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant