
LEEUWARDEN - De jaarlijks terugkerende bedrijvendag van het Maritiem Instituut Willem Barentsz (MIWB) in Terschelling West lijkt een steeds groter succes te worden. Maar liefst 40 maritieme bedrijven waren op vrijdag 23 maart aanwezig op de bedrijvendag van de Noordelijke Hogeschool Leeuwarden (NHL) met stands en presentaties. Het aantal bedrijven was zo groot dat naast het hoofdgebouw tevens het Nautisch Kwartier benut werd voor de stands.
De bedoeling van de bedrijvendag is het tot stand brengen van contacten tussen studenten en hun toekomstige stagebedrijven en werkgevers. Daarnaast vonden in diverse lokalen op donderdag en vrijdag presentaties plaats door bedrijven voor studenten en docenten. Het bedrijf Geoplus liet studenten Ocean Technology op hun vaartuig hydrografische survey uitvoeren. De surveyboot was specilaaal hiervoor overgevaren.
's Middags was de bedrijvendag ook toegankelijk voor niet-studenten. Velen maakten hiervan gebruik: oud-leerlingen om elkaar weer eens te ontmoeten, zeevarenden op zoek naar een nieuwe werkgever en minder doelgerichte bezoekers. De reacties van deelnemende bedrijven en bezoekers waren positief en men kijkt uit naar de volgende editie van de bedrijvendag in 2013.
© Nationale Onderwijsgids / Martijn van Noppen