Nationale Onderwijsgids

NOG Vacature Organiserend/coördinerend Consulent Natuur- en Milieueducatie

Functietitel:
Organiserend/coördinerend Consulent Natuur- en Milieueducatie
Online datum:
19-04-2022
Provincie:
Zuid-Holland
Plaats:
Den Haag
Sector:
Overheid
Dienstverband:
Vast
Uren:
32
Soort vacature:
Fulltime
Omschrijving:

Organiserend/coördinerend Consulent Natuur- en Milieueducatie

Wil jij educatieve kennis combineren met jouw leiderschapstalent? Kom dan ons team versterken!

Natuur en milieu zijn heel belangrijk voor de toekomst van onze stad en die van onze kinderen. In Den Haag zetten we educatie in als instrument om inwoners te betrekken bij natuur, milieu- en duurzaamheid. Door meer kennis, begrip en vaardigheden leggen we een basis voor duurzame keuzes. 

Met zo’n 20 collega’s werken we dagelijks met veel plezier op de verschillende locaties in de stad aan dit doel. Vanwege de pensionering van onze collega zijn we op zoek naar een nieuwe coördinerend consulent die met enthousiasme en liefde voor het onderwijs ons team komt versterken voor 32-36 uur per week. 

 

Wat ga je doen?

Met jouw kennis van (milieu)educatie en organiserend vermogen ondersteun je het team en het afdelingshoofd Milieueducatie en coördineer je taakoverstijgende projecten. Deze zijn soms projectmatig maar vaak ook ongepland en eenmalig. Denk hierbij aan educatieve en/of ontwikkelingsgerichte projecten zoals de organisatie van een breed aan bod aan educatieve activiteiten in de zomervakantie (inhoud, locatie, bemensing), de ontwikkeling van een nieuwe educatieve tuin of het afstemmen van onze activiteiten gericht op groene schoolpleinen. Je neemt deel aan landelijke overleggen die zich bezig houden met Natuur-en Milieueducatie en duurzame basisvorming. Je zorgt mede voor een goed netwerk binnen de gemeente en in de stad en helpt mee Milieueducatie zichtbaar te maken

Als rechterhand van het afdelingshoofd help je mee met het verder vormgeven en professionaliseren van de afdeling Milieueducatie. Een mooie opgave, want het ontwikkeltraject is net gestart. Alle expertise is in huis, maar er gaat wel een andere manier van werken gevraagd worden. Je stuurt medewerkers aan op procesmatig en inhoudelijk niveau. Je bent een teamplayer,  tactisch maar ook hands-on. Jouw verbindende stijl zorgt voor draagvlak, jouw gestructureerde manier van werken voor heldere afspraken. 

Je hebt een belangrijke verbindende rol als intern opdrachtgever voor ons Digitale Onderwijs en RoosterSysteem(DORS) dat dient als jaarcatalogus voor scholen en dat reserveringen en planning mogelijk maakt. Jij wordt onze expert voor dit programma, stemt wensen van gebruikers af met beheer, je deelt kennis hierover en maakt heldere afspraken over taken en verantwoordelijkheden, je schoolt je collega’s bij in het gebruik. Ook ben je aanspreekpunt voor algemene afspraken over het beheer van onze gebouwen en terreinen (afspraken over schoonmaak, beveiliging etc.) en een contactpersoon voor onze afspraken met Den Haag Werkt. 

Een gevarieerde rol waarbij je contact hebt met veel verschillende gesprekspartners en waarin je jouw talenten als leidinggevende kunt laten zien. 

 

Wat vragen wij?

Jij bent een uitstekende sparringpartner voor het afdelingshoofd, maar ook voor de leden van het team. 

Je hebt een stevige persoonlijkheid en bent ondernemend en doelgericht. Je bent goed in staat te verbinden, medewerkers te coachen en enthousiasmeren om zo de organisatie- en teamdoelen te realiseren. Je bent uitstekend op de hoogte van de werkzaamheden van de afdeling en neemt op basis daarvan beslissingen. Steeds ben je gericht op de ontwikkeling van het team en op de doorontwikkeling van de samenhang tussen werkprocessen en ondersteunende systemen.

Ook ben je makkelijk aanspreekbaar voor medewerkers: je hebt een luisterend oor, bent open, recht door zee en mensgericht. Je hebt plezier in je werk en jouw uitstraling werkt aanstekelijk op het team. Je werkt gestructureerd, straalt rust uit, hebt humor en weet te relativeren. Je weet overzicht te bewaren en bent stressbestendig. 

 

Jij hebt:

 • een afgeronde opleiding op universitair of hbo-niveau (Pabo, lerarenopleiding/opleiding leerkracht of pedagogiek);
 • ruime recente ervaring binnen het werkveld educatie;
 • goede digitale vaardigheden
 • natuurlijk leiderschap;
 • ruime ervaring met (project)management;
 • uitstekende redactionele vaardigheden;
 • aantoonbare affiniteit of ervaring met milieu/duurzaamheid/natuur.

Tot slot zijn we op zoek naar diverse perspectieven, achtergronden en kwaliteiten, en daarmee dus niet op zoek naar één type mens. Laat dus vooral zien wie jíj bent! 

 

Wat bieden wij?

Een hele leuke en gevarieerde baan op verschillende groene plekken in de stad aan onderwerpen die er echt toe doen. Elke dag werk je aan een mooi gezamenlijk doel: een concrete bijdrage aan een duurzame leefomgeving voor dier én mens in een bijzondere stad. Je krijgt volop ruimte om je ideeën en initiatieven te ventileren maar ook om jezelf te ontwikkelen. 

Je komt in een team met toegewijde collega’s waar een beroep wordt gedaan op je flexibiliteit en inlevingsvermogen. Alles in een prettige werksfeer en een open cultuur. Jouw werkomgeving is uitstekend te bereiken met het OV en het strand is altijd vlakbij, maar we geven je ook de mogelijkheid om thuis te werken. 

 

Natuurlijk kun je rekenen op: 

 • een salaris van minimaal € 3.615,- en maximaal € 5.247,- per maand op basis van een 36-urige werkweek (schaal 11). Daar komt per april 2022 een verhoging van 2,4% bij;
 • een arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd voor de duur van 12 maanden. Bij goed functioneren is er mogelijkheid tot verlenging of een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd. Heb je bij de gemeente Den Haag een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd of heb je recht op een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd in verband met de ketenbepaling, dan behoud je je arbeidsrecht;
 • een functie van 32-36 uur per week met ruimte om compensatieverlof op te bouwen;
 • diverse opleidings- en ontwikkelmogelijkheden;
 • een uitgebreid arbeidsvoorwaardenpakket met opname in het ABP-pensioenfonds, een maandelijkse bijdrage aan de ziektekostenverzekering en een individueel Keuzebudget (IKB) ter waarde van 17,05% bovenop je salaris, dat je naar keuze kunt inzetten voor bijvoorbeeld extra verlof, salaris of lidmaatschap van de sportschool in het Stadhuis.

Onderaan vind je de link naar onze arbeidsvoorwaarden.

 

Wie zijn wij?

Onze afdeling is een onderdeel van de dienst Stadsbeheer, een flexibele en professionele organisatie met ruim 1.400 collega’s die van buiten naar binnen denkt en actief samenwerkt aan de mooie, schone, gastvrije, veilige en duurzame stad Den Haag. Vanuit vakmanschap en passie voor de stad krijgen en pakken de medewerkers de ruimte om te doen waar ze goed in zijn en wat nodig is voor de stad. Stadsbeheer gaat voor het optimale resultaat. Ontwikkeling en innovatie staan voorop, want onze omgeving en ons vakgebied zijn constant in beweging. Dit vraagt ook om ‘anders denken en doen’ van onze mensen. Dat betaalt zich terug in de vorm van tevreden inwoners en bezoekers, want daar doen we het voor. Samen maken we het verschil in de openbare ruimte. 

Binnen de afdeling ANME (Archeologie, Natuur- en Milieueducatie) werken we nauw samen met de Haagse Stadsboerderijen en werken we op raakvlakken samen met onze collega’s van archeologie. Onderdeel van de afdeling Milieueducatie is ook School in Bos in Wilhelminaoord. Jaarlijks ontvangen we daar duizenden Haagse basisschoolleerlingen voor een onvergetelijke werkweek gericht op duurzaamheid en prehistorie. 

 

Meer weten

Enthousiast over deze leuke functie en voldoe je aan de gevraagde competenties en opleiding? Dan zien we jouw reactie graag tegemoet. Wil je eerst meer informatie over de inhoud van de functie of de sollicitatieprocedure? Neem dan contact op met Anja Tacken, Hoofd Milieueducatie via (06) 5010 1407.  

 

Extra informatie

 • Meer over onze arbeidsvoorwaarden vind je op https://www.werkenvoordenhaag.nl/arbeidsvoorwaarden.    
 • Een assessment maakt onderdeel uit van de selectieprocedure.
 • Het opvragen van referenties kan een onderdeel zijn van de selectieprocedure.
 • Het aanvragen van een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) is bij externe sollicitanten een onderdeel van de selectieprocedure.
 • Afhankelijk van je opleiding en werkervaring kun je in de aanloopschaal geplaatst worden.
 • Indien we niet fysiek met sollicitanten in gesprek kunnen i.v.m. de ontwikkelingen rond het Coronavirus, zullen de sollicitatiegesprekken online met de applicatie Microsoft Teams plaatsvinden. Onderaan de pagina is een bijlage toegevoegd met tips voor een online sollicitatiegesprek. Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.

Gegevens Gemeente Den Haag

Naam instelling:
Gemeente Den Haag

NOG Topvacatures