Vierdaagse lesweek risicovol, want minder tijd voor basisvaardigheden
8 augustus 2023 om 12:49
< 1 min lezen

Vierdaagse lesweek risicovol, want minder tijd voor basisvaardigheden

Volgens de onderwijswethouder van Den Haag dreigt er een vierdaagse lesweek op drie basisscholen vanwege het aanhoudende lerarentekort. En dat betekent dat er minder tijd is om de basisvaardigheden op te krikken. Dat meldt Den Haag FM.

Het gaat daarbij om basisvaardigheden als taal, rekenen en burgerschap. “Dat kan een probleem zijn voor kinderen die uit een gezin komen waarin op dat punt een achterstand is, bijvoorbeeld omdat Nederlands een tweede taal is”, aldus een woordvoerder van de PO-raad.

Schoolweek ingekort 

Bij een aantal scholen die vallen onder de stichting De Haagse Scholen moest de schoolweek tijdens het afgelopen schooljaar al worden ingekort. Sommige leerlingen kregen vier dagen les op school en hadden dan een dag thuisonderwijs.

Volgens de PO-raad maakt dat het tekort blijft stijgen het probleem groter dan kleiner. “De samenleving vraagt van het onderwijs dat we de lat juist hoger leggen en de inspectie toetst onder daarop. Dat is natuurlijk terecht, maar tegelijkertijd wordt het door de structurele personeelstekorten juist lastiger om aan die wensen te voldoen.”

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Rianne Letschert (D66) nieuwe minister van Onderwijs

    Vandaag om 16:14
    • Basisonderwijs

    Rijk investeert miljoenen in onderwijsregio Almere – Lelystad

    Vandaag om 14:53

Aankomende evenementen

05 Feb
Informatie groep 8 leerlingen MOTION Beweeg College
  • Zuid-Holland
10 Feb
Vakbeurs IPON 2026
  • Utrecht
10 Feb
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht