5 februari 2026 om 14:53
< 1 min lezen

Rijk investeert miljoenen in onderwijsregio Almere – Lelystad

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

Het Rijk wil het onderwijs in Almere en Lelystad flink verbeteren. Daar wordt 32 miljoen euro voor uitgetrokken. Dit geld is bedoeld om het onderwijs toekomstbestendig te maken, maar vooral om het lerarentekort aan te pakken. Dat meldt de NOS.

Er wordt onder andere ingezet op zij-instromers en pabo-studenten leren tijdens een project hoe ze hun studie met een baan kunnen combineren. Docenten die in beide steden aan het werk kunnen om lesuitval te bestrijden, komen in een flexpool terecht.

Zij-instromers

Stichting SchOOL uit Lelystad is blij met de zij-instromers en het budget dat daarvoor uitgetrokken wordt. Maar, in de onderwijsregio Almere Lelystad zijn nog steeds grote lerarentekorten. Ook zijn veel scholen op zoek naar schoolleiders. Er moet dus nog wel het één en ander gaan gebeuren.

Lerarentekort

Het lerarentekort in het primair onderwijs ligt in Lelystad ruim onder de 20 procent, terwijl het tekort in Almere is opgelopen naar 22 procent. Ook het voortgezet onderwijs in de Flevolandse steden heeft een groot tekort aan leraren.

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Basisonderwijs

    Steeds meer docenten met een WW-uitkering terwijl het lerarentekort nog niet is afgenomen

    9 december 2025 om 10:27
    • Basisonderwijs

    Geen incident, maar een signaal: waarom structurele veiligheid op school niet kan wachten

    3 maart 2026 om 12:55

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
25 Mar
VO-Congres
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant