21 november 2019 om 14:19
< 1 min lezen

Minister blij met steun CDA voor vrouwenquotum

Als de Tweede Kamer een vrouwenquotum voor de leiding van grote bedrijven steunt, gaat verantwoordelijk minister Ingrid van Engelshoven meteen aan de slag. Ze is "blij" met de steun van het CDA, waardoor zich een meerderheid lijkt af te tekenen, zegt haar ministerie.

Van Engelshoven zocht de afgelopen maanden naar politiek draagvlak voor een minimumaantal vrouwen in raden van commissarissen. Omdat coalitiepartners VVD en ChristenUnie daartegen zijn, is de D66-minister aangewezen op steun van het CDA en de linkse oppositiepartijen. Nu regeringspartij CDA zich achter het quotum heeft geschaard, lijkt een meerderheid binnen handbereik. Als de voorstanders de SP voor hun plan winnen, zijn ze er.

Zodra het zover is, gaat Van Engelshoven “vol enthousiasme” aan het werk met het tijdelijke quotum dat de Sociaal-Economische Raad heeft voorgesteld. Met de steun van de daarin verenigde werknemers en werkgevers is ze van maatschappelijk draagvlak al verzekerd, stelt ze.

De Kamer stemt dinsdag over het vrouwenquotum.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Rijksuniversiteit Groningen moet maatregelen treffen vanwege Miljoenennota

    Gisteren om 09:09
    • Universiteit

    Onderzoek: Ritalin helpt studenten zonder ADHD niet bij tentamens

    17 september 2025 om 15:03

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht