10 december 2015 om 13:28
< 1 min lezen

Drie scholen speciaal onderwijs starten expertisecentrum

Drie scholen voor speciaal onderwijs in Gorinchem starten samen één expertisecentrum voor speciaal onderwijs. Gezamenlijk zijn de scholen groot genoeg om te blijven bestaan en kan een breed onderwijsaanbod worden aangeboden. De scholen gaan samen in één gebouw. Het geschikt maken van gebouwen en buitenruimte kost ruim 2 miljoen euro. Dat meldt het Algemeen Dagblad. 

Het samenwerkingsverband moet de toekomst van de drie scholen veiligstellen. De scholen zijn afzonderlijk te klein om open te kunnen blijven. Dit komt onder meer omdat steeds meer kinderen die voorheen in het speciaal onderwijs terechtkwamen nu door het passend onderwijs steeds meer in het reguliere basisonderwijs worden opgevangen. Gezamenlijk komen de scholen op ruim 150 leerlingen. Door te functioneren als één school kan het speciaal onderwijs in zijn geheel behouden blijven voor Gorinchem en kunnen als toegevoegde waarde aanvullende leerlijnen worden opgezet.

De gemeente Gorinchem wil kijken of het mogelijk is om een plan vanuit de wijk voor een natuurlijke speelplek samen met de scholen uit te voeren. Het voorstel om in de schoolgebouwen te investeren moet nog langs de gemeenteraad voor goedkeuring. Naar verwachting gebeurt dat over een kleine twee weken. 

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    ECIO publiceert De Staat van Inclusief Onderwijs 2025

    15 december 2025 om 13:34
    • Speciaal Onderwijs

    Limburgse kinderen vaker ongeoorloofd op vakantie onder schooltijd dan vijf jaar geleden

    12 december 2025 om 15:57

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant