9 september 2021 om 18:09
< 1 min lezen

LSVb steunt bezettingsactie Groningse studenten

In Groningen bezetten studenten het Academiegebouw van de Rijksuniversiteit. Ze eisen opvang voor studenten die nu door de extreme kamernood dakloos raken. De Landelijke Studentenvakbond (LSVb) steunt deze actie. LSVb-voorzitter Ama Boahene: "In Groningen hebben internationale studenten de afgelopen tijd in bushokjes moeten slapen. De bezetting van het Academiegebouw is een noodkreet: er moet nú een oplossing komen voor het kamertekort." Dit meldt de Landelijke Studentenvakbond. 

De actie in Groningen is een initiatief van Shelter Our Students. De LSVb benadrukt dat de kamernood niet alleen in Groningen speelt. Boahene: “In alle studentensteden is een groot tekort. Ook in Enschede, Utrecht, Maastricht en Amsterdam slapen studenten in een noodopvang of op een camping.” 

Tekort aan studentenkamers

De LSVb roept de minister van Binnenlandse Zaken, gemeenten en onderwijsinstellingen op om per direct meer noodopvang te faciliteren. Volgens de bond moet er ook aan structurele oplossingen gewerkt worden. Boahene: “Er is nu een tekort van zo’n 20.000 studentenkamers. Als er niets gebeurt zal dat aantal in 2024 tot 50.000 oplopen. Dat kan alleen worden tegengegaan als er snel meer betaalbare studentenwoningen komen.”

Door: Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    ECIO publiceert De Staat van Inclusief Onderwijs 2025

    Vandaag om 13:34
    • Universiteit

    Pro-Palestina demonstranten hebben na anderhalve week het universiteitsgebouw in Utrecht verlaten

    Vandaag om 10:00

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant