Niet-hoogleraar mag tijdens promoties Radboud Universiteit toga dragen
10 september 2024 om 17:44
< 1 min lezen

Niet-hoogleraar mag tijdens promoties Radboud Universiteit toga dragen

De Radboud Universiteit laat alle benoemde leden van promotiecommissies dit jaar een toga dragen. Het is niet verplicht, dus leden mogen zelf weten of ze een toga aantrekken. Dat meldt Vox.

Dit geldt sinds de start van het academische jaar. Een universiteitswoordvoerder bevestigt dit aan Vox. Het dragen van een toga laat de gelijkwaardigheid binnen een promotiecommissie zien, aldus de woordvoerder. Bij andere academische vieringen mogen alleen hoogleraren een toga dragen.

Andere universiteiten 

De Radboud Universiteit volgt hiermee andere universiteiten in Nederland. Het laten dragen van een toga door alle leden van de promotiecommissie was al mogelijk aan de Universiteit Leiden, de Universiteit van Amsterdam en de Universiteit Utrecht.

Promotierecht 

Of alle universitair hoofddocenten van de Radboud Universiteit voortaan het promotierecht krijgen is nog niet bekend. De Radboud Jonge Akademie deed in juli 2024 wel een oproep hiervoor in Vox.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Docenten

    OM eist zeven jaar cel voor ontuchtplegende docent Olav A.

    Gisteren om 15:01
    • Docenten

    Leraren krijgen via nieuwe website meer kansen voor ontwikkeling

    Gisteren om 11:06

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant