Basisschoolleerlingen gaan voor links en de middelbare scholier neigt naar rechts
22 november 2023 om 17:17
< 1 min lezen

Basisschoolleerlingen gaan voor links en de middelbare scholier neigt naar rechts

De standpunten van GroenLinks-PvdA doen het goed bij kinderen tussen de zeven en 13 jaar. Op middelbare scholen en mbo’s zijn het juist de rechtse partijen die de meeste stemmen krijgen. Dat meldt het AD. 

Een kleine 70 procent van de kinderen vindt dat de bouw van nieuwe huizen niet ten koste mag gaan van de natuur en bijna de helft van de kinderen vindt het verbod op mobieltjes in de klas een goed idee. Toch blijft deze stelling lastig, want net zoveel kinderen zijn tegen die maatregel. Ook het migratievraagstuk is lastig, een kleine 42 procent vindt dat Nederland minder asielzoekers moet opvangen en 40 procent vindt juist dat dat wel kan.

PVV en Forum voor Democratie 

Aan de scholierenverkiezingen van ProDemos deden bijna 144.000 middelbare scholieren en mbo’ers mee. Zij stemden vooral op de PVV en Forum voor Democratie. Als dit voor het ‘eggie’ was geweest, dan zou de partij van Wilders 25 zetels hebben gehad en Baudet 21 zetels.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 
 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    AI-hulpleraar geeft nu ook les in Overijssel

    17 oktober 2025 om 12:05
    • Basisonderwijs

    Cao-overleg primair onderwijs hervat na de herfstvakantie

    17 oktober 2025 om 11:11

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant