Leerkrachtondersteuner verdacht van zeven feiten, waaronder verkrachting
21 februari 2025 om 10:27
< 1 min lezen

Leerkrachtondersteuner verdacht van zeven feiten, waaronder verkrachting

De Helmondse basisschoolmedewerker Wesley W. staat terecht voor het misbruiken van zeker twintig minderjarige kinderen. Achttien meisjes zou hij seksueel hebben misbruikt en van twee kinderen zijn enkel pornografische foto’s en video’s gemaakt. W. blijkt een pedofiele stoornis te hebben en hem hangt een straf van ruim boven de 4 jaar boven het hoofd, blijkt uit insinuaties van de officier van justitie van het Openbaar Ministerie (OM). Dit meldt de Telegraaf.

Basisschool Mondomijn had W. in dienst als leerkrachtondersteuner. Ruim 6 jaar lang wist hij slachtoffers te maken op school en adressen waar hij oppaste. W. staat terecht voor zeven verschillende strafbare feiten. Bij zes meisjes drong hij seksueel naar binnen, van dertien slachtoffers zijn pornografische beelden gemaakt, hij liet een broertje en zusje elkaar aanraken en hij liet vier meisjes hem betasten.

Speciale afdeling

W. zit in de gevangenis op de speciale afdeling Extra Zorgvoorziening. Daar worden verdachten en veroordeelden geplaatst die niet in het reguliere detentieregime passen. Daders die minderjarigen misbruiken zijn vaak niet veilig op de normale afdelingen.

Door: Nationale Onderwijsgids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van docenten
    • Basisonderwijs

    Rianne Letschert (D66) nieuwe minister van Onderwijs

    Vandaag om 16:14
    • Basisonderwijs

    Rijk investeert miljoenen in onderwijsregio Almere – Lelystad

    Vandaag om 14:53

Aankomende evenementen

05 Feb
Informatie groep 8 leerlingen MOTION Beweeg College
  • Zuid-Holland
10 Feb
Vakbeurs IPON 2026
  • Utrecht
10 Feb
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht