Vandaag om 10:40
< 1 min lezen

Leerlingen met hoogbegaafdheid kunnen naar een speciale klas in Zuidhorn

Door: Nationale Onderwijsgids /Femke van Arendonk

Na de herfstvakantie is er in het schoolgebouw van Het Nautilus in Zuidhorn een speciale klas voor leerlingen met hoofbegaafdheid gestart. Twee leerlingen begonnen in deze klas, maar binnenkort loopt dit aantal op naar vijf leerlingen. Aan het einde van het schooljaar hoopt leerkracht Wiert Buursema dat er 18 leerlingen in de klas zitten. Dat meldt Dagblad van het Noorden.

Leerlingen met een IQ van 130 of hoger die op een ‘gewone’ school onvoldoende tot ontwikkeling komen, kunnen terecht in deze klas. De leerstof die zij hier krijgen, maken ze zich veel sneller eigen dan de rest van hun klasgenoten.

Plusklassen

Op een ‘gewone’ school is er ook al aandacht voor hoogbegaafdheid in de zogenoemde plusklassen. Leerlingen die hoogbegaafd zijn, gaan één keer per week naar zo’n speciale klas. Een docent biedt daar lesstof aan op het niveau van de leerlingen. Het heeft volgens Buursema de voorkeur dat kinderen, dankzij zo’n plusklas, op hun eigen school kunnen blijven.

Twee leerkrachten

Vooralsnog staan er twee leerkrachten voor de klas. Vlak voordat de herfstvakantie van start ging, zijn zij aangenomen.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Scholen mogen leerlingen niet vragen om geloofsregels te volgen

    Vandaag om 13:34
    • Basisonderwijs

    Hoe zit het met de Oktobertoelage in het primair onderwijs?

    24 oktober 2025 om 13:51

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland