4 november 2015 om 09:56
< 1 min lezen

Kamer: in 2017 snel internet op alle scholen

(ANP) - Alle basis- en middelbare scholen moeten in 2017 beschikken over snel internet. De Tweede Kamer heeft daarover dinsdag een voorstel aangenomen van de ChristenUnie.

Veel scholen hebben volgens de partij een internetverbinding met onvoldoende snelheid. Op sommige scholen, vooral in het buitengebied, is het internet zo slecht dat het niet mogelijk is om met meerdere computers tegelijk te werken. “Internet is niet meer weg te denken uit de klaslokalen en is een must voor het onderwijs. Het is ondenkbaar dat complete scholen daarvan nog langer verstoken blijven”, aldus fractievoorzitter Arie Slob.

De Kamer wil dat het kabinet regelt dat scholen snel en stabiel internet realiseren. Ze moeten dan samenwerken met bedrijven of aansluiten bij voorzieningen in woonwijken. Dat moet voorkomen dat scholen onderwijsgeld uitgeven aan sneller internet.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Zwolle investeert in toekomstbestendige schoolgebouwen

    14 november 2025 om 16:11
    • Basisonderwijs

    Basisschool in Gemert tijdelijk ontruimd na melding gaslucht

    14 november 2025 om 14:55

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht