Tiener aangehouden voor brandstichting tijdens oud en nieuw bij basisschool in Den Haag
1 mei 2024 om 12:52
< 1 min lezen

Tiener aangehouden voor brandstichting tijdens oud en nieuw bij basisschool

Een 17-jarige jongen is maandag 29 april aangehouden op verdenking van brandstichting bij de Anne Frank basisschool in Den Haag. De politie pakte eerder al twee tieners op voor betrokkenheid van de vernielingen tijdens nieuwjaarsnacht. Dat meldt het AD.

Bij de basisschool brak er brand uit tijdens de jaarwisseling. Dat gebeurde rond 03.00 uur ’s nachts. Toen de brandweer bij het gebouw aankwam zagen ze dat er meerdere ruiten van de school kapot waren. In verschillende klaslokalen waren er allerlei dingen kapot gemaakt.

Vandalen 

De school was twee uur voordat de brand uitbrak ook al het doelwit van vandalen. Er werd toen zwaar vuurwerk naar binnen gegooid. Dat bleken twee jongens van 16 en 19 jaar te zijn. Zij werden in februari aangehouden.

De tiener die maandag 29 april werd opgepakt is inmiddels weer vrij, maar blijft wel een verdachte.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Gouke Moes voorgedragen als minister van Onderwijs

    Vandaag om 10:09
    • Basisonderwijs

    Basisschool Weesperrijk wil nieuw technieklokaal en gaat daarvoor appelsap verkopen

    Vandaag om 10:04

Aankomende evenementen

08 Sep
Basisopleiding Zorgcoördinator / Ondersteuningscoördinator
  • Utrecht
22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland