Erasmusschutter Fouad L. moet levenslang de gevangenis in
Tijdens de laatste momenten van hun leven hebben de slachtoffers van L. volgens het Openbaar Ministerie doodangsten uitgestaan. Docent Jurgen en buurvrouw Marlous probeerden zelfs nog te vluchten.
Geneeskundediploma
L. studeerde geneeskunde aan het Erasmus MC. Hij had eerder in de rechtszaak aangegeven dat hij het moordplan niet meer uit zijn hoofd kon zetten. Toen hij zijn geneeskundediploma niet in ontvangst mocht nemen, worstelde hij met een intern conflict. Zijn originele moordplan zou voor nog meer dodelijke slachtoffers hebben gezorgd, dus volgens L. had hij een erger bloedbad juist voorkomen. Ook studenten zouden in het eerdere moordplan worden vermoord.
Autistische en dissociatieve stoornis
Door deskundigen van het Pieter Baan Centrum (PBC) is L. in 2024 onderzocht. Hij zou een autistische en dissociatieve stoornis hebben en daarom verminderd toerekeningsvatbaar zijn. Vanwege deze stoornissen is het voor L. moeilijk om zijn emoties te verwerken.
Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk