'Erasmusschutter' Fouad L. had de intentie om heel veel mensen dood te maken
27 januari 2025 om 12:23
< 1 min lezen

‘Erasmusschutter’ Fouad L. had de intentie om heel veel mensen dood te maken

Uit woede en frustratie dat hij zijn artsendiploma niet zou krijgen ontwikkelde Fouad L., de zogenoemde Erasmusschutter, naar eigen zeggen in maart of april 2023 "een heel verschrikkelijk plan". Dat zei hij maandag op vragen van de rechtbank in Rotterdam, aan het begin van zijn strafproces. "Er moesten heel veel mensen dood", aldus L.

De 33-jarige L. staat terecht voor de moorden op zijn buurvrouw Marlous (39), haar 14-jarige dochter Romy en de 43-jarige docent en huisarts Jurgen Damen. Het schokkende geweld voltrok zich op 28 september 2023. L. schoot Marlous en Romy dood in hun huis aan het Heiman Dullaertplein in de Rotterdamse wijk Delfshaven. Hij stak zijn huis in brand. Niet veel later schoot hij Damen dood in een collegezaal van het Erasmus MC. Ook hier stichtte hij brand en bedreigde hij tal van mensen. Uiteindelijk kon hij buiten door de politie worden overmeesterd.

Problemen met docenten 

Volgens L. werd hij gedreven door “extreme woede – oncontroleerbaar, hij bestond al jarenlang, en kon geen uiting krijgen”. L. kreeg tijdens zijn studie problemen met docenten en werd enkele malen geschorst. Hij zei dit “onbegrijpelijk en onlogisch” te vinden. “Toen knapte er eigenlijk iets in me.”

Het proces vindt plaats in de extra beveiligde zittingszaal van de rechtbank Rotterdam. De zaal is tot de laatste stoel gevuld, onder meer met nabestaanden, andere betrokkenen en pers en publiek. De rechtbank heeft de hele week uitgetrokken voor de zaak.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Voormalig UvA-docent moet vanwege smaad en doxing vijf maanden de gevangenis in

    Vandaag om 11:26
    • Universiteit

    Studente TU Delft wint met slim toetsenbord James Dyson Award 2025

    Vandaag om 10:58

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant