Verus en de Vereniging van Algemeen Bijzondere Scholen gaan vanaf januari samen verder
De vereniging voor katholiek en christelijk onderwijs (Verus) en de Vereniging van Algemeen Bijzondere Scholen (VBS) zullen per 1 januari 2026 fuseren. Dat hebben de Algemene Ledenvergaderingen van beide verenigingen besloten. Na de fusie bestaat Verus uit 650 aangesloten schoolbesturen, zo’n 50 procent van alle schoolbesturen in Nederland. Dat meldt Verus.
Het fundament voor de samenwerking ligt in de gedeelde waarde van pluriformiteit en de visie op de vrijheid van onderwijs die ruimte geeft voor levensbeschouwelijke en onderwijsinhoudelijke opvattingen in de schoolkeuze van ouders.
Fusie
Leden van Verus (waaronder oud-VBS-leden) zullen elkaar ontmoeten in netwerken waar kennisdeling en standpuntbepaling plaatsvindt op maatschappelijke- en onderwijsthema’s. Daarnaast ondersteunt en begeleidt de vereniging leden met belangenbehartiging, opleidingen en dienstverlening bij juridische, levensbeschouwelijke, organisatie en bedrijfsvoeringsvraagstukken. Door deze fusie ontstaat een nog grotere beweging, verenigd in hun missie voor pluriform en geïnspireerd goed onderwijs.