5 november 2025 om 14:48
2 minuten lezen

Provincie Drenthe investeert in leerlingenvervoer voor praktijkonderwijs

Door: Nationale Onderwijsgids / Fleur Zomer

De provincie Drenthe trekt de komende drie jaar 150.000 euro uit voor het project Leerlingenvervoer Loopbaanleren Drenthe. De regeling vergoedt vervoerskosten voor leerlingen die praktijkervaring opdoen bij bedrijven en onderwijsinstellingen in de regio. Dit meldt RTV Drenthe.

Alle Drentse basisscholen, vmbo’s en scholen voor praktijkonderwijs nemen deel aan het project. Scholengemeenschap Stad & Esch fungeert als penvoerder. Het initiatief moet ervoor zorgen dat leerlingen makkelijker toegang krijgen tot stages, bedrijfsbezoeken en beroepsoriëntatie.

Verbinding tussen onderwijs en arbeidsmarkt

Met de investering wil de provincie de aansluiting tussen onderwijs en arbeidsmarkt versterken. Door leerlingen al vroeg kennis te laten maken met lokale bedrijven en opleidingsmogelijkheden, vergroten scholen hun bijdrage aan een toekomstgerichte loopbaanontwikkeling. De regeling helpt bovendien om jongeren aan de regio te binden en te laten zien welke kansen Drenthe te bieden heeft.

Praktijkervaring centraal

De subsidie maakt het voor scholen mogelijk leerlingen te begeleiden bij het ontdekken van hun talenten en beroepsvoorkeuren. Door het vervoer te bekostigen, kunnen meer leerlingen deelnemen aan praktijkgerichte activiteiten buiten de school. Dat verkleint de kans op schooluitval en bevordert gelijke kansen, vooral voor leerlingen die anders moeilijk toegang zouden hebben tot stages of excursies.

Het project richt zich op sectoren waar de arbeidsmarkt in de toekomst grote behoefte aan heeft, zoals techniek, zorg, duurzaamheid en digitale innovatie.

Driejarige looptijd

Het programma loopt van schooljaar 2025-2026 tot en met 2027-2028. Naar verwachting profiteren ongeveer 15.000 leerlingen in Drenthe van de regeling.

De provincie, scholen en bedrijven werken in dit project samen binnen het netwerk Drenthe Ontwikkeling en Innovatie (DOEI), dat zich inzet voor toekomstgericht leren en regionale samenwerking tussen onderwijs en bedrijfsleven.

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Speciaal Onderwijs

    Rianne Letschert (D66) nieuwe minister van Onderwijs

    Vandaag om 16:14
    • Speciaal Onderwijs

    Rijk investeert miljoenen in onderwijsregio Almere – Lelystad

    Vandaag om 14:53

Aankomende evenementen

05 Feb
Informatie groep 8 leerlingen MOTION Beweeg College
  • Zuid-Holland
10 Feb
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
10 Feb
Vakbeurs IPON 2026
  • Utrecht