19 september 2025 om 12:57
< 1 min lezen

Scholen zijn tegen meldplicht bij intimidatie en ernstig pestgedrag

Door: ANP

Scholen willen niet verplicht worden om alle ernstige incidenten te melden. Ze willen ondersteuning krijgen en geen “extra administratieve verplichtingen”. Bovendien overlapt zo’n plicht met de regels die er nu al zijn, zeggen de organisaties voor basisscholen (PO-Raad), middelbare scholen (VO-raad) en speciaal onderwijs (Sectorraad GO).

De toenmalige staatssecretaris van Onderwijs Mariëlle Paul presenteerde in juni een wetsvoorstel. Daarin staat onder meer een “meld-, overleg- en aangifteplicht” voor seksuele intimidatie. De onderwijsraden zijn bang dat mensen daardoor wegkijken of verkrampen, terwijl ze er juist open over zouden moeten kunnen praten.

Aanzienlijke lasten voor scholen 

De drie raden zeggen ook dat de scholen door de plannen te maken krijgen met aanzienlijke lasten, “terwijl niet duidelijk is of deze ook daadwerkelijk bijdragen aan een veiliger schoolklimaat”. Die extra verplichtingen van de wet “komen bovenop de al bestaande personeelstekorten en hoge werkdruk”, schrijven de organisaties in een brief aan de Tweede Kamer.

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Basisonderwijs

    Brandstichting bij Arnhemse school veroorzaakt forse schade

    Vandaag om 16:05
    • Basisonderwijs

    Het meest opvallende basisonderwijsnieuws van 2025

    Vandaag om 15:23

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant