15 maart 2013 om 14:58
< 1 min lezen

Zwakke scholen voortaan sneller sluiten

DEN HAAG (Novum) - Basisscholen en scholen in het voortgezet onderwijs die slecht presteren kunnen voortaan sneller worden gesloten. Ze krijgen slechts één jaar om orde op zaken te stellen. De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met een wetsvoorstel hiertoe van staatssecretaris van Onderwijs Sander Dekker (VVD).

Dit besluit maakt een eind aan de huidige situatie waarbij scholen meerdere jaren zeer zwak kunnen zijn voordat wordt besloten de instelling te sluiten of niet langer te financieren. Hiervan zijn uiteindelijk de leerlingen de dupe. Dekker wil dat deze scholen voortaan een jaar krijgen om orde op zaken te stellen, als wordt vastgesteld dat de resultaten onder de maat zijn. Lukt dat niet, dan kan de school worden gesloten.

Momenteel zijn zo’n 25 basisscholen en twintig afdelingen in het voortgezet onderwijs door de Inspectie van het Onderwijs bestempeld als ‘zeer zwak’. Het aantal zwakke scholen is de afgelopen jaren wel gedaald. Het lukt de meeste scholen nu al om binnen een jaar de kwaliteit weer op peil te krijgen.

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Tweede Nationale Blijf uit de Dode Hoek Dag op basisscholen in Nederland

    Vandaag om 09:33
    • Basisonderwijs

    Onderzoek naar lerarenopleidingen primair onderwijs biedt belangrijke inzichten

    Gisteren om 11:02

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht