16 augustus 2012 om 07:46
< 1 min lezen

Zalm: ‘Rutte verdient langstudeerboete’

UTRECHT - Oud-mininster van Financiën en VVD-coryfee Gerrit Zalm gaf woensdag een college voor de aankomende studenten tijdens de Utrechtse Introductie Tijd (UIT). Na het college gaf Zalm, die tegenwoordig voorzitter van de Raad van Bestuur van bankconcern ABN AMRO is, antwoord op vragen uit de zaal. Hij wilde in de Utrechtse Janskerk niet te veel ingaan op actuele politieke kwesties, zo meldt RTV Utrecht.

Wel gaf Zalm toe dat hij in zijn studententijd wel eens dronken is geweest. De VVD’er haalde in 1975 zijn doctoraal Algemene Economie aan de Universiteit van Amsterdam en was destijds nog actief lid bij de PvdA.

Zalm vond ook dat Mark Rutte een langstudeerboete verdient omdat hij zo lang over zijn studie heeft gedaan. Rutte deed elf jaar over het afronden van zijn studie Geschiedenis. Hoe serieus Zalm was, is de vraag, want hij sprak met de zijn welbekende grijns op het gezicht.

© Nationale Onderwijsgids / Arend Jan Wonink

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Politie: melding vuurwapen Universiteit Utrecht afkomstig van één persoon

    Gisteren om 15:11
    • Universiteit

    Studenten USC gebruikten rookmachine, maar brandweer wist van niets

    11 september 2025 om 11:38

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht