26 oktober 2017 om 06:54
< 1 min lezen

Winnaars Cinekid Media Awards bekend

Prententboek-app Een verre reis heeft de Gouden Guppy gewonnen, de vakjuryprijs voor de beste app voor peuters en kleuters. De Gouden Kolibrie voor het beste digitale mediaproject gemaakt door kinderen en tieners tot achttien jaar werd uitgereikt aan de zeventienjarige Jeroen de Wit. Dit werd woensdagavond op het Cinekid Festival in Amsterdam bekend gemaakt.

De Gouden Guppy ging naar YipYip voor hun prententboek-app Een verre reis, naar het verhaal van Toon Tellegen. De vakjury spreekt van ‘een prachtige app die met veel liefde en aandacht is gemaakt. ”Vooral de kwaliteit van de illustraties en de artistieke waarde van de app maakten dat deze inzending eruit sprong. Op deze manier komt een klassiek verhaal beschikbaar voor een jongere doelgroep dan waar het originele verhaal oorspronkelijk voor bedoeld was.”

De Gouden Kolibrie voor het beste digitale mediaproject gemaakt door kinderen en tieners tot achttien jaar werd uitgereikt aan de zeventienjarige Jeroen de Wit. Hij won in deze nieuwe categorie met zijn video Don’t Litter the Roadside. De video over zwerfafval is onder meer gemaakt met drones.

Vrijdagavond is de uitreiking van Cinekid’s film- en televisieprijzen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van kinderopvang
    • Basisonderwijs

    Spijbelende scholieren uit Enschede moeten straks voor de wijkrechter verschijnen

    Gisteren om 14:30
    • Basisonderwijs

    Stress thuis tast mentale gezondheid en latere inkomen van basisschoolleerlingen aan

    Gisteren om 09:00

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland