13 augustus 2012 om 18:35
< 1 min lezen

Westoever-‘universiteit’ nog lang niet zeker

JERUZALEM (Novum) - De politiek beladen beslissing om een hogeschool in een joodse nederzetting op de Westelijke Jordaanoever te promoveren tot universiteit wordt getraineerd door de Israëlische minister van defensie Ehud Barak. Dat zei een parlementariër van de Likoed-partij van premier Benjamin Netanyahu maandag.

De onderwijsraad van joodse kolonisten op de Westoever verleende de hogeschool vorige maand de hogere status. Het is de bedoeling dat de school in de toekomst als Ariel Universiteit door het leven gaat. Op die manier zou het onderwijsinstituut recht hebben op subsidie.

Netanyahu juichte de beslissing van de kolonisten aanvankelijk toe, maar zonder toestemming van de minister van defensie, die verantwoordelijk is voor de veiligheid op de Westoever, gaat de wijziging niet door. Barak lijkt geen haast te hebben. Zijn woordvoerder zei dat de minister eerst meer mensen wil spreken over de verschillende aspecten van de wijziging, zoals de gevolgen voor veiligheid en diplomatie. Met name de Palestijnen zijn verbolgen over het plan.

Volgens parlementariër Danny Danon van Likoed probeert Barak de wijziging te blokkeren. Hij wil zijn partij ertoe bewegen de onmiddellijke erkenning van de hogeschool als universiteit door te drukken.

Relevante artikelen

Alles van universiteit
    • Universiteit

    Politie: melding vuurwapen Universiteit Utrecht afkomstig van één persoon

    Gisteren om 15:11
    • Universiteit

    Studenten USC gebruikten rookmachine, maar brandweer wist van niets

    11 september 2025 om 11:38

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht