16 april 2013 om 08:49
< 1 min lezen

VVD Utrecht stelt vragen over loting op middelbare scholen

UTRECHT - De Utrechtse VVD-fractie heeft naar aanleiding van acties van ouders vragen gesteld over de loting bij middelbare scholen in de stad. Dat meldt RTV Utrecht.

De ouders voerden actie tegen de gemeente, omdat die volgens hen te weinig had gedaan om loting op scholen te voorkomen. Voor ruim 50 leerlingen betekent dat dat ze niet naar het gymnasium van hun eerste keus kunnen.

David Ikkersheim, raadslid voor de VVD, is naar de commissie Mens en Samenleving gestapt om de loting aan de kaak te stellen. De Utrechtse organisatie van scholen POVO, die verantwoordelijk is voor de soepele overgang van basisschool naar middelbare school, vindt dat de situatie meevalt. Alle kinderen kunnen namelijk doorstromen naar het niveau dat het best bij hen past, ook al is dat misschien niet altijd op de door de ouders gewenste school.

© Nationale Onderwijsgids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Leerling betrapt op snus-dealen mag niet definitief van school

    Vandaag om 15:30
    • Voortgezet Onderwijs

    Scholen Heemskerk en Beverwijk maandag allemaal weer open

    Vandaag om 15:05

Aankomende evenementen

22 Sep
Webinar ‘Burgerschapsbeleid in de praktijk’
  • Utrecht
24 Sep
Nederlands Congres Schoolaanwezigheid 2025
  • Gelderland
24 Sep
Opleiding: Spanningen op school
  • Utrecht