8 maart 2013 om 10:50
< 1 min lezen

Vwo’ers tonen fair fashion tijdens modeshow

CULEMBORG - Aanstaande dinsdag vindt er een opmerkelijke modeshow plaats op het Koningin Wilhelmina College in Culemborg. In het kader van hun profielwerkstuk vragen vwo'ers Shaima Boone en Hannah Konings met de show aandacht voor fair fashion. Dat meldt de Culemborgse Courant.

Volgens de twee leerlingen uit 6 vwo wordt bij de productie van kleding te weinig rekening gehouden met het milieu en zijn de arbeidsomstandigheden in de fabrieken waar de mode geproduceerd wordt vaak ronduit slecht. Dat kan anders, zo menen Boone en Konings, en ze ontwierpen daarom een eigen collectie die aanstaande dinsdag getoond zal worden.

De leerlingen hopen zo de boodschap over te brengen dat je ook modebewust kunt zijn als je kleding hergebruikt of kiest voor een eerlijk kledingmerk. Deze ambitie past goed binnen het streven van het KWC een Fairtrade School te worden. Fairtrade School is een eervolle titel die aangeeft dat een school bijzonder veel aandacht besteedt aan eerlijke handel.

© Nationale Onderwijsgids / Arend Jan Wonink

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Voortgezet Onderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Voortgezet Onderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland