30 augustus 2016 om 17:54
< 1 min lezen

Turkije publiceert Nederlandse ‘Gülen-lijst’

Het Turkse staatspersbureau Anadolu Ajansi (AA) heeft een lijst gepubliceerd met Nederlandse organisaties die aan de Gülen-beweging gelieerd zouden zijn. Het gaat om scholen, ondernemersverenigingen en andere organisaties. Ook worden vermeende kopstukken genoemd en het Turks-Nederlandse medium Zaman Vandaag.

Ook het Rotterdamse Cosmicuscollege en de Amsterdamse basisscholen De Roos en de Witte Tulp zijn opgenomen in de lijst, aldus de NOS. Die scholen kwamen de afgelopen dagen in het nieuws omdat veel leerlingen na de zomervakantie niet terugkeerden in de klas. De kinderen zijn door hun ouders van school gehaald omdat de scholen al in verband werden gebracht met de Gülenbeweging.

Ankara houdt de Turkse geestelijke Fethullah Gülen en diens aanhangers verantwoordelijk voor de mislukte coup in Turkije in juli. Sindsdien wordt de ’terroristische’ Gülen-beweging hard aangepakt.

Ook in Nederland heeft dat tot spanningen geleid. De Nederlandse regering heeft herhaaldelijk aangegeven dat Turkse bemoeienis niet wordt getolereerd. Maandag sprak minister Bert Koenders van Buitenlandse Zaken hier nog over met zijn Turkse ambtgenoot Mevut Cavusoglu. Premier Mark Rutte besprak de kwestie zaterdag met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Basisonderwijs

    Belangrijke mijlpaal in herziening curriculum met laatste kerndoelen

    21 november 2025 om 16:20
    • Basisonderwijs

    Winnaars Gouden Steunpilaar voor onderwijs ondersteunend personeel bekendgemaakt

    21 november 2025 om 08:51

Aankomende evenementen

23 Nov
Voorlichtingsavond ouderen Berechja College
  • Flevoland
25 Nov
Open huis – Stip VSO Utrecht
  • Utrecht
25 Nov
Open huis of kijk- en doemiddagena TalentStad Beroepscollege
  • Overijssel