7 september 2012 om 11:19
< 1 min lezen

Succesvolle aanpak thuiszitters in Den Haag

DEN HAAG - De gemeente Den Haag heeft het aantal thuiszittende scholieren het afgelopen jaar met de inzet van een Team Thuiszitters weten te halveren van 139 naar 69, zo meldt de website van de gemeente Den Haag.

Landelijk wordt een leerling aangeduid als een thuiszitter als hij of zij langer dan vier weken ongeoorloofd absent is. In Den Haag grijpt het Team Thuiszitters echter al na tien dagen in.

“Thuiszitten is geen optie. Dat is het begin van blijvende schooluitval. Daarom grijpen we direct in als jongeren buiten de boot dreigen te vallen”, zegt onderwijswethouder Ingrid van Engelshoven (D66).

Volgens Van Engelshoven is een persoonlijke aanpak noodzakelijk bij het tegengaan van verzuim, aangezien de oorzaken voor het thuiszitten variëren van gebrek aan motivatie tot gedragsproblemen en het wachten op passende behandeling.

© Nationale Onderwijsgids / Arend Jan Wonink

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Cao-akkoord voor het primair- én voortgezet onderwijs

    6 november 2025 om 14:19
    • Voortgezet Onderwijs

    ‘Schooluitval zonder startkwalificatie is het gevolg van een opeenstapeling van factoren’

    6 november 2025 om 13:13

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant