Sportdeelname op het vmbo in Rotterdam gaat achteruit
10 januari 2023 om 13:23
< 1 min lezen

Sportdeelname op het vmbo in Rotterdam gaat achteruit

De lokale fractie van DENK wil cijfers over de sportdeelname onder jongeren op het voortgezet onderwijs in Rotterdam. Volgens het Kenniscentrum Sport en Bewegen neemt de sportdeelname onder vmbo’ers harder af dan bij andere niveaus. Uit onderzoek blijkt het te gaan om 15 procent minder dan onder jongeren die op het vwo zitten. Dat meldt Dagblad 010. 

Raadslid Elika Rehimzadeh gaat ervan uit dat de daling in Rotterdam ook op andere plekken in het land te zien is. Ze heeft sportwethouder Achbar gevraagd hoe hij het sporten in het vmbo weer kan en gaat stimuleren. 

Beweegparticipatiecijfers 

De urgentie van de oproep en mogelijk nog dieper onderzoek hangen nauw samen met de beweegparticipatiecijfers. Die heeft Rehimzadeh opgevraagd bij sportwethouder Achbar.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Docent middelbare school aangehouden op verdenking van maken en verspreiden kinderporno

    Gisteren om 12:04
    • Voortgezet Onderwijs

    Gemeente Hilversum ontvangt ook in 2026 subsidie voor Stichting Omgevingseducatie

    Gisteren om 11:43

Aankomende evenementen

21 Jan
Themabijeenkomst ‘Houdingen ten opzichte van DEI-initiatieven: Huidige trends en toekomstige richtingen’
  • Utrecht
28 Jan
Ontdek het KC!
  • Zuid-Holland
29 Jan
Informatieavond, open huis en open lesmiddagen bij Gerrit Rietveld College
  • Utrecht