11 juli 2012 om 18:27
< 1 min lezen

Slechts twee herexamens aardrijkskunde opnieuw

DEN HAAG (Novum) - Twee van de havoscholieren die voor hun herexamen aardrijkskunde een halfuur te weinig tijd kregen, mogen dat in augustus overdoen. De twee scholen van de leerlingen hebben hun herexamens met succes ongeldig laten verklaren. Dat heeft de Onderwijsinspectie woensdag desgevraagd gemeld. De namen van de scholen wil de inspectie niet bekendmaken.

Bij de inspectie kwamen slechts deze twee verzoeken binnen, meldt de woordvoerder. “Kennelijk waren de herexamenuitslagen van de twee havisten onvoldoende om daarmee te slagen. Nu krijgen ze een herkansing.”

Op het originele herexamenformulier aardrijkskunde van 19 juni stond een verkeerde eindtijd, waardoor sommige examenkandidaten er niet drie maar tweeënhalf uur over mochten doen. De fout was vooraf al doorgegeven aan alle examensecretarissen, maar de boodschap was niet bij iedereen doorgekomen.

De zegsman weet niet hoeveel scholen de fout in zijn gegaan, daardoor blijft het aantal leerlingen dat te weinig tijd had onbekend.

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Nederlandse kinderen beleven weinig plezier aan lezen

    Vandaag om 15:55
    • Voortgezet Onderwijs

    Steeds minder ruimte voor onderwijsvrijheid

    Vandaag om 15:49

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant