Scholen moeten aan de bak, anders mogen ze Google Chrome niet gebruiken
26 juli 2022 om 15:47
< 1 min lezen

Scholen moeten aan de bak, anders mogen ze Google Chrome niet gebruiken

De minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap zou Google Chrome hebben willen weren op Nederlandse scholen, maar dit blijkt niet helemaal waar te zijn. Wat is er dan wel precies aan de hand op dit moment? Dit meldt One More Thing.

Google krijgt vaak te maken met problemen omtrent privacy en de geldende regels. Afgelopen weekend werd ineens bekend gemaakt dat ChromeOS en de Chrome-browser verboden zouden worden op scholen in Nederland.

Extra stappen omtrent privacy

Een vertegenwoordiger van Google heeft de redactie van BleepingComputer laten weten dat de producten niet worden verbannen voor Nederlandse scholen. Wel eist het bedrijf dat scholen extra stappen zetten om de privacy van studenten te beschermen. Dit moet in ieder geval voor augustus 2023 gebeuren. Scholen hebben dus nog een jaar om dit te realiseren.

Updates en de AVG-wet

Google gaat rond die tijd namelijk updates uitbrengen voor ChromeOS en de Chrome-browser en deze moeten voldoen aan de AVG-wet. Dat is een afkorting voor Algemene Verordening Gegevensbescherming. Dit is gebleken uit een brief die door minister Dijkgraaf en minister Wiersma verzonden werden.

Voorwaarden voor scholen

Scholen moeten voor augustus volgend jaar ervoor zorgen dat persoonlijke advertenties uitstaan en dat alle data van de cloud in Europa opgeslagen zijn. Ook moeten automatische vertalingen van websites en de spellingcontrole uitstaan. Zo zijn er nog wat voorwaarden waaraan scholen volgend jaar moeten voldoen.

Door: Nationale Onderwijsgids / Eline Boer

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Basisonderwijs

    Leerlingen vragen aandacht voor meer creatieve vakken in het basisonderwijs

    Gisteren om 14:14
    • Basisonderwijs

    Nationaal Schoolontbijt laat 300.000 leerlingen op school ontbijten

    Gisteren om 11:15

Aankomende evenementen

10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht