31 januari 2019 om 10:09
< 1 min lezen

Poëzieweek in teken van Vrijheid

De zevende Poëzieweek barst donderdag los. Optredens, publicaties, poëzieprijzen en andere activiteiten moeten de poëzie andermaal sterker op de kaart zetten. De Poëzieweek is een Vlaams-Nederlands initiatief van onder meer de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) en Poetry International.

Het thema deze keer is Vrijheid. De Vlaamse auteur Tom Lanoye schreef Vrij – wij?, het poëzieweekgeschenk voor wie zich voor 12,50 euro aan poëzie aanmeet. Er liggen 15.000 exemplaren klaar in de boekhandels.

De week opent donderdag als gebruikelijk met Gedichtendag, waarop iedereen is uitgenodigd om op eigen wijze aan poëzie te doen: particulieren, bedrijven, organisaties, scholen, gezelschappen. Het maakt niet uit hoe: een gedicht op de site, iets omroepen op rijm, les geven in poëzie, samen lezen, als het maar dichterlijk bedoeld is. De CPNB suggereert dat werknemers hun afwezigheidsboodschap op rijm zetten.

Klanten van de Nederlandse Spoorwegen kunnen volgens de CPNB een gedicht aan de vervoerder insturen dat dan kans maakt de komende weken op de schermen in de treinen te worden getoond.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Kerstvakantie van start! Scholen in heel Nederland twee weken dicht 

    Vandaag om 15:15
    • Voortgezet Onderwijs

    Voorlopig geen verplichte voldoende op Nederlands als voorwaarde voor diploma

    Vandaag om 15:03

Aankomende evenementen

07 Jan
Informatieavond (ouders) Van Lodenstein College
  • Gelderland
08 Jan
Open dag voor de leerlingen (komst met de basisscholen) Van Lodenstein College
  • Gelderland
09 Jan
Open avond en open dag Katholieke Scholengroep Etten-Leur
  • Noord-Brabant