14 februari 2013 om 15:59
< 1 min lezen

Pesten belangrijke voorspeller zelfmoord homojongeren

UTRECHT - Homoseksuele jongeren die worden gepest, denken veel vaker aan zelfmoord en doen eerder een zelfmoordpoging dan homojongeren die niet worden gepest. Dat meldt het Nederlands Jeugdinstituut (NJi).

Het NJI beroept zich op onderzoek dat begin dit jaar in het American Journal of Public Health werd gepubliceerd. In dit onderzoek, dat door Nederlandse wetenschappers werd uitgevoerd, wordt de maatschappelijke invloed op suïcidaal benadrukt. Deze invloed zou bij deze groep een grotere rol spelen op de mate van zelfmoordgedachten en -pogingen, dan individuele of psychiatrische problemen, volgens onderzoeker Diana van Bergen.

Uit het onderzoek onder 274 Nederlandse homo- en biseksuele jongeren, kwam tevens naar voren dat het aanleren van verschillende coping-strategieën een goede methode kan zijn om het suïcidale gedrag te verminderen. Daarnaast draagt ook de bevordering van de acceptatie van homoseksualiteit op scholen hier aan bij. 

© Nationale Onderwijsgids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Ronald Paulissen treedt toe tot College van Bestuur van Stichting SVO|PL

    Vandaag om 13:09
    • Voortgezet Onderwijs

    Achtstegroepers Maastricht mogen aankomend schooljaar niet zelf een middelbare school kiezen

    Vandaag om 12:23

Aankomende evenementen

08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant