26 juni 2012 om 11:02
< 1 min lezen

Ouders negeren leerplichtwetten rond vakantie

AMSTERDAM (Novum) - Het aantal ouders dat de leerplichtwetten in vakantietijd negeert is vorig jaar met tien procent toegenomen. In totaal werden 6500 kinderen een dag eerder dan de officiële start van de vakantie mee op vakantie genomen of kwamen een dagje later terug. Het ministerie van Onderwijs zet vanaf dinsdag sociale media in om deze aantallen terug te dringen.

Via Twitter en Facebook kunnen ouders vragen stellen aan het ministerie over wat wel en niet mag volgens de Leerplichtwet. Volgens Minister van Onderwijs Marja Van Bijsterveldt (CDA) hebben ouders een voorbeeldfunctie voor hun kinderen. “We gaan daarom ouders nog beter informeren over wat wel en niet is toegestaan.”

Er is sprake van zogeheten ‘luxeverzuim’ als een leerling buiten de schoolvakanties zonder toestemming en uit eigen belang van ouders of kind niet in de klas zit. Bij luxeverzuim kunnen ouders worden vervolgd of een boete krijgen. Die boete kan oplopen tot bijna vierduizend euro.

Basisschoolleerlingen en leerlingen in het voortgezet onderwijs in regio Zuid hebben dit jaar als eerste vakantie, op 29 juni. Een week later volgt regio midden Nederland en voor regio Noord start de zomervakantie op 14 juli.

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    SCOPE Scholengroep lanceert integrale aanpak tegen agressie in het onderwijs

    Gisteren om 14:19
    • Voortgezet Onderwijs

    Week van Dyslexie: wat is dyslexie en hoe herken je het?

    Gisteren om 13:00

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant