21 augustus 2014 om 15:38
< 1 min lezen

Oss gaat straten Talentencampus noemen naar strijders gelijke rechten

De gemeente Oss gaat drie straten op de toekomstige Talentencampus noemen naar personen die zich ingezet hebben voor gelijke rechten. Het gaat om een ‘Nelson Mandelaboulevard’, ‘Martin Luther Kingplein’ en ‘Rosa Parksweg’. Het initiatief voor deze namen komt van de politieke partijen SP, Groen Links en PvdA. 

Verschillende Osse organisaties, waaronder de SP, hebben zich in het verleden ingezet voor de vrijheidsstrijd van Mandela. Hij is een internationaal symbool van de strijd tegen apartheid en racisme en voor vrede en verzoening. Paul Peters pleitte er eind 2013 bij het overlijden van Mandela voor om een straat op de Talentencampus naar hem te noemen. De Osse gemeenteraad nam het voorstel unaniem over.

Naast Mandela wil het college straten noemen naar Rosa Parks en Martin Luther King. Juist op de Talentencampus, waar jongeren zich samen met elkaar en met bedrijven en sportorganisaties gaan ontwikkelen, is het goed om deze personen in herinnering te roepen.

© Nationale Onderwijsgids

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • MBO

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • MBO

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland