28 december 2012 om 13:20
< 1 min lezen

Onderwijskoepel SVO PL adviseert vervolgonderwijs in Duitsland

HEERLEN - Het bestuur van de onderwijskoepel SVO PL raadt haar leerlingen in het voortgezet onderwijs aan om een vervolgopleiding wo of hbo in Duitsland te volgen. Dat meldt Dagblad De Limburger.

Aken heeft bijvoorbeeld universiteit Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule (RWTH) en een Fachhochschule (hogeschool) die beide hoog aangeschreven zijn. Daarnaast is studeren in Duitsland flink goedkoper. Een semester in Duitsland kost namelijk ongeveer 200 euro. Een andere reden voor het advies is dat de studenten op deze manier in de regio Limburg blijven en niet wegtrekken richting Randstad.

De toelating is wel strenger in Duitsland. Vooral bij Geneeskunde, waar een cijfergemiddelde van 8,5 nodig is. Tevens vergt het flink wat extra papierwerk om over de grens te gaan studeren. Dit maakt het studeren in Duitsland een hoge drempel voor veel aankomend studenten.

© Nationale Onderwijsgids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
  • Moet je je studieschuld opgeven als je belastingaangifte doet?
    • Voortgezet Onderwijs

    Moet ik mijn studieschuld doorgeven bij de belastingaangifte 2025?

    2 februari 2026 om 09:38
  • Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk
    • Voortgezet Onderwijs

    Meer voortijdige schoolverlaters in het mbo, maar niet meer groenpluk

    18 augustus 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

04 Mar
Hét UU-onderwijs evenement
  • Utrecht
24 Mar
“Met Alle Respect!” 2026
  • Utrecht
26 May
Kennismaking nieuwe leerlingen Gymnasium Bernrode
  • Noord-Brabant
02 Jun
Conferentie Naar Inclusiever Onderwijs 2026
  • Noord-Holland