Gisteren om 09:55
< 1 min lezen

Onderwijsinspectie geeft Aeres in Buitenpost een onvoldoende

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk

Op een locatie van Aeres in Buitenpost is onrust ontstaan. Niet zo lang geleden deelde de Onderwijsinspectie daar een onvoldoende uit, maar er is meer aan de hand. Op de locatie aan de Professor Wassenberghstraat ontstonden in het managementteam pittige discussies over onderwerpen waar alle scholen van Aeres mee te maken hebben. Dat meldt de Leeuwarder Courant.

De discussies gingen over de verdeling van extra taken voor docenten, overwerk en hun planning. Op docenten werd er roofbouw gepleegd. Er was ruis in de organisatie ontstaan vanwege het inhuren van externe krachten. En de Onderwijsinspectie gaf als klap op de vuurpijl een onvoldoende.

Onvoldoende

De onvoldoende geldt voor de vmbo-beroepsgerichte leerweg en voor vmbo-gemend theoretische leerweg. De burgerschapslessen zijn niet goed georganiseerd. Aan het bestrijden van taalachterstanden wordt te weinig aandacht besteed en ook de cognitieve ontwikkeling van scholieren wordt niet goed in de gaten gehouden. Docenten kregen te horen dat ze niet goed genoeg pedagogisch handelen.

Verbeterplan

Het team is het eens met de kritiek, daarom is er ook meteen een verbeterplan bedacht. Scholieren en ouders zijn, volgens de directeur, wel heel tevreden over de school.

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Scholieren ontdekken maritieme wereld tijdens Roadshow Maritiem, Techniek & Energie

    Gisteren om 16:18
    • Voortgezet Onderwijs

    Cao-overleg vo gaat pas na 1 november verder, huidige overeenkomst stilzwijgend verlengd

    Gisteren om 15:32

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant