Subsidieregeling voor Fries onderwijs weer open
26 maart 2025 om 16:33
< 1 min lezen

Subsidieregeling voor Fries onderwijs weer open

Scholen en kinderopvanglocaties in Fryslân kunnen van 31 maart tot en met 13 juni 2025 subsidie aanvragen voor het versterken van de positie van de Friese taal en cultuur. Er is 600.000,- euro beschikbaar. De subsidieregeling is onderdeel van het project Taalplan Frysk 2030, waarin gewerkt wordt aan een sterke positie van het Fries in het onderwijs. Dat meldt de provincie Friesland. 

Gedeputeerde Eke Folkerts: “De afgelopen jaren zijn scholen en kinderopvanglocaties in Fryslân druk bezig geweest met het verbeteren van het aanbod Fries, op een manier die bij hen past. Met de regeling willen wij hen ondersteunen die ontwikkeling voort te zetten. Zo krijgt straks elk kind, van peuter tot groot, de kans om de Friese taal te leren en te gebruiken.”

Subsidie is voor alle sectoren 

Alle sectoren komen in aanmerking voor subsidie: kinderopvanglocaties, primair en voortgezet onderwijs, mbo, hbo, wo en speciaal onderwijs. Er kan subsidie worden aangevraagd voor vier categorieën: Scholing of nascholing, Les- en leesmateriaal, Cultuureducatie en Vrijroosteren. Een school kan per categorie één keer een aanvraag doen in deze periode. 

De subsidieregeling bestaat sinds 2021. Vorig jaar was er ook 600.000,- euro beschikbaar verdeeld over vier plafonds; die van Cultuureducatie en Vrijroosteren waren toen binnen een maand overgevraagd. 

Kwaliteit van Fries onderwijs 

Het project Taalplan Frysk 2030 werkt aan de kwaliteit van Fries onderwijs op alle scholen en kinderopvanglocaties. De provincie zet zich daarvoor in met taal- en onderwijsinstellingen Afûk, Cedin, Fers, Keunstwurk, NHL Stenden Hogeschool, Rijksuniversiteit Groningen, Omrop Fryslân, Onderwijs Semko en SFBO kennissintrum meartaligens jonge bern. 

Door: Nationale Onderwijsgids 

Relevante artikelen

Alles van speciaal onderwijs
    • Basisonderwijs

    Onderwijsexpert ziet op de basisschool het huisbezoek door leraren graag terugkomen

    Vandaag om 12:03
    • Basisonderwijs

    Scholen kunnen gratis deelnemen aan het Paarse Vrijdag-programma in Stedelijk Museum Schiedam

    Vandaag om 09:41

Aankomende evenementen

20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant
21 Nov
Onderwijsfestival
  • Utrecht
27 Nov
De Buitenlandbeurs
  • Utrecht