Later keuzemoment schoolniveau leerlingen komt er niet
26 maart 2025 om 13:52
< 1 min lezen

Later keuzemoment schoolniveau leerlingen komt er niet

De coalitiepartijen PVV, VVD, NSC en BBB zijn tegen een later keuzemoment voor het schoolniveau van leerlingen. Nu gebeurt dat in groep 8, waar kinderen een schooladvies krijgen. Meerdere oppositiepartijen zijn juist voorstander van een later keuzemoment, zoals een brede brugklas, zodat kinderen meer tijd krijgen zich te ontwikkelen.

De oppositiepartijen wezen in een debat in de Tweede Kamer vooral naar landen als Spanje en Finland, waar op latere leeftijd een keuze wordt gemaakt over het niveau waarop leerlingen eindexamen doen. Zowel voor- als tegenstanders van een later beslismoment zeiden zich te baseren op onderzoek.

Klas met verschillende niveaus 

VVD-Kamerlid Arend Kisteman denkt dat langer klassen aanhouden waar leerlingen verschillende niveaus hebben, slecht is voor vwo-leerlingen. Die krijgen dan niet genoeg uitdaging. Aant Jelle Soepboer (NSC) denkt dat dit ook geldt voor leerlingen die praktijkonderwijs nodig hebben.

Door: ANP 

Relevante artikelen

Alles van basisonderwijs
    • Basisonderwijs

    Religieus onderwijs mag van CDA-leider Bontenbal botsen met democratische waarden

    Vandaag om 09:27
    • Basisonderwijs

    Basisschool Tilburg geraakt door dood tienjarige leerling

    Gisteren om 13:42

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland
20 Nov
Leerkrachtendag Burgerschap
  • Noord-Brabant