Spike wil mee met School at Sea en verkoopt daarom oliebollen
31 december 2024 om 12:51
< 1 min lezen

Spike wil mee met School at Sea en verkoopt daarom oliebollen

Leren voor school terwijl je de wereld over zeilt. Dat wil de vijftienjarige Spike Jonk uit de Beemster het liefste doen. Deze reis kost echter tienduizenden euro’s, maar Spike heeft daar iets op bedacht. Hij is druk bezig met het verkopen van oliebollen. Dat meldt NH Nieuws. 

Spike heeft zeer waarschijnlijk al een sponsor gevonden voor 2025 en hij wil ook nog bloembollen gaan verkopen. Volgend jaar oktober wil hij mee met School at Sea. Dat is een leer/werkproject van een half jaar op een zeilboot. Voor nu moet Spike minstens 20.000 tot 25.000 oliebollen verkopen om het geld bij elkaar te sprokkelen.

Oliebollen bakken 

Stichting Dorpsvermaak Zuidoostbeemster helpt Spike bij zijn grote droom. Samen zijn ze oliebollen aan het bakken onder de naam ‘ZOlieBol’. De oliebollenkraam en de bakfiets waar Spike zijn oliebollen mee door de Beemster brengt, mag hij volgend jaar ook weer gebruiken. Spike heeft goede hoop dat hij dan al de wereld over vaart.

Door: Nationale Onderwijsgids / Femke van Arendonk 

Relevante artikelen

Alles van voortgezet onderwijs
    • Voortgezet Onderwijs

    Politie kijkt naar nieuwe DNA-technieken in moordonderzoek op docent tekenen Carmel Lyceum

    Gisteren om 11:30
    • Voortgezet Onderwijs

    Hoe zit het met de Oktobertoelage in het vo?

    24 oktober 2025 om 13:39

Aankomende evenementen

29 Oct
Jaarcongres Traumasensitief onderwijs
  • Noord-Holland
08 Nov
Open dag – alle locaties De Rooi Pannen
  • Noord-Brabant
10 Nov
SURF Onderwijsdagen 2025
  • Zuid-Holland